Senetle Taksitli Konut Nasıl Alınır?

Ev almak isteyen ancak banka kredisi kullanmak istemeyenler için senetle taksitli konut modeliyle ev sahibi olmak en ideal yöntemdir. Peki senetle taksitli konut nasıl alınır?

Senetle Taksitli Konut Nasıl Alınır?
30.07.2018 - Pazartesi

Ev sahibi olmak isteyen ancak banka kredisi çekmek istemeyenler son dönemde gittikçe artıyor. Konut kredisindeki yüksek faizler, birçok kişinin bankalar ile problem yaşaması gibi etkenler vatandaşları bankalardan uzaklaştırıyor. Tam da bu noktada senetle taksitli konut satan bazı kuruluşlar devreye giriyor.

Bankalar ile mutahap olmadan ev almak isteyen vatandaşların imdadına senetle taksitli konut satan kuruluşlar yetişiyor.

Senetle Taksitli Konut Nasıl Alınır?

Senetle taksitli konut almanın birçok yolu bulunuyor. Eminevim, Birevim, Fuzulev ve Finansevim gibi kuruluşlar bünyelerinde geliştirdikleri yöntemler ile vatandaşları senetle ev sahibi yapıyor.

EMİNEVİM

Senetle Taksitli Konut Nasıl Alınır?

Sektörün en eski ve köklü kuruluşu olan Eminevim firması, ülke genelindeki şubeleriyle vatandaşlara hizmet sunuyor. Eminevim bünyesinde çekilişli sistem, peşinatlı sistem, vade ortası sistem, düşük taksitli çekilişli sistem, değer artışlı sistem ve sait yardımlı çekilişli sistem olmak üzere 6 adet yöntem bulunuyor.

Çekilişli sistemde ev almak isteyen vatandaşlar arasında bir grup oluşturulur. Grup üyelerinin ödedikleri taksitlerle her ay bir konut bedeli birikir. Noter huzurunda yapılan kura ile sırayla her ay bir üyenin konut bedelinin teslimatı gerçekleşir.

Peşinatlı sistemde ev sahibi olmak isteyen kişi ne kadarlık bir almak istediğini belirler, ne kadar peşinat vereceğini belirler ve taksitlerin tutarını da kendisi belirler. 

Vade ortası sistemde ev almak isteyen katılımcılar ne kadarlık bir ev alacağına karar verir. Peşinat ödemesi yapılmaz. Katılımcılar kendi aylık taksit tutarını belirler ve ödemeye başlar. Taksit vadesindeki toplam ay sayısının yarısına gelindiğinde ev teslim edilir.

Düşük taksitli çekilişli sistemde ise çekilişli sisteme benzer bir yol izlenir. Ancak bu sistemde ev teslimi katılımcıların sırasına göre yapılır.

Değer artışlı sistemde alım gücünüze göre gruplar oluşturulur. Burada evini erken alan katılımcının yapmış olduğu ödemeler sonradan evine yerleşen ailelere konut değer artışından korumak için destek oalrak verilir.

Sabit yardımlı sistemde de benzer yukarıdakilerle benzer bir durum söz konusudur. Her ay ödeme yapılır. Noter huzurunda yapılan kura çekimi ile sırayla her ay bir kişiye konut bedelinin teslimatı gerçekleşir.

BİREVİM

Senetle Taksitli Konut Nasıl Alınır?

Sektörün lider firmalarından birisi olan Birevim de vatandaşları senetle taksitli ev sahibi yapıyor. Şirket bünyesinde Sıra tespitli tasarruf yöntemi, serbest planlı tasarruf yöntemi ve konut değer endeksli tasarruf yöntemiyle ev sahibi olma fırsatı veriliyor.

Sıra tespitli tasarruf yönteminde almak istenen eve, ödenecek aylık taksitlere kişinin kendisi karar verir. Hiç peşinat vermeden ev sahibi olmak mümkündür. Müşterilerin evini teslim alacağı tarihler noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir.

Serbest planlı tasarruf yönteminde almak istenilen eve ve aylık ödeme tutarına yine kişinin kendisi karar verir. Peşinat ödeme zorunluluğu yoktur. Ancak ödeme planınızda değişiklik yapma fırsatı sunulur. Daha yüksek aylık ödemeler yapılarak daha erken evinize kavuşma fırsatı sunulur.

Konut değer endeksli sistemde ise  evinizi alacağınız tarih, noter huzurunda yapılacak olan sıra tespitiyle belirlenir. Bu yöntemde teslim tarihiniz geldiğinde evinizin değeri korumuş olur. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın her ay düzenli olarak yayınladığı konut fiyat endeksi esas alınarak alacağınız evin değeri de artar. Böylelikle teslim tarihinizde evinizi artan değer üzerinden alırsınız.

FUZULEV 

Senetle Taksitli Konut Nasıl Alınır?

Türkiye'nin öncü firmalarından Fuzulev de bünyesindeki kampanyalarla vatandaşları senetle taksitli ev sahibi yapıyor. Firma bünyesinde çekiliş sistemi, vade ortası sistem, peşinat erken teslim sistemi, ara ödemeli erken teslim sistemi olmak üzere 4 adet kampanya yapılıyor.

Çekiliş sisteminde kişinin ödeyeceği aylık taksit tutarına göre bir grup belirlenir. Yapılan çekilişle her ay bulunduğunuz grubun 1 üyesi ev sahibi yapılır.

Vade ortası sistemde ise gruba katılan üyeler çekilişe katılmadan taksit ödeyeceği toplam ay sayısının yarısında ev sahibi olur.

Peşinat erken teslim sisteminde de verdiğiniz peşinat ödeyeceğiniz fiyattan düşülür. Böylece aylık taksit tutarınız da düşük olur. Böylece evinize daha erken kavuşabilirsiniz.

Ara ödemeli erken teslim sisteminde ise peşinat ödemesi yapmazsınız. Belirlenen dönemlerde ara ödemeler yaparak bu sistemle evinizi daha erken alabilirsiniz.

FİNANSEVİM

Senetle Taksitli Konut Nasıl Alınır?

Sektörün en genç firmalarından birisi olan Finansevim de vatandaşları senetle taksitli şekilde ev sahibi yapıyor. Finansevim bünyesinde çekiliş fonu, vade ortası fonu ve relax ödeme fonu şeklinde 3 adet yöntem bulunuyor.

Çekiliş fonu yönteminde aylık ne kadar taksit tutarı ödeneceğine kişiler karar verir. Bu ödemeye göre belli gruplar oluşturulur ve kura çekimiyle evinizin teslim tarihi belirlenir. 

Vade ortası fonu sisteminde aylık ödenecek tutara yine kişiler karar verir. Bu ödeme planı içerisinde ödemelerde revize yapma imkanı verilir. Aylık ödemenizi artırarak evinizi erken teslim alma hakkı kazanırsınız.

Relax ödeme fonu yönteminde de tüm taksitlere ve ödenecek rakama siz karar verirsiniz. Örneğin bir ay 400 lira bir ay 1000 lira bir ay da 200 lira ödeme yapabilirsiniz. Ödemenin yarısı bittiğinde eviniz size teslim edilir.

Fırsat Projeleri

Evora Denizli

DENİZLİ / BABADAĞ

Evora Denizli'de

Evora Denizli'de "0" Peşinatla Ev Sahibi Olun

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den Yeni Yılın Yeni Fırsatı!

AND Pastel'den Yeni Yılın Yeni Fırsatı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Evora İstanbul

İSTANBUL / TUZLA

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası