Üçüncü Havalimanı Konut Sektörünü Hareketlendirdi

Dünyanın en büyük havalimanları arasında yerini alacak olan Üçüncü Havalimanı konut sektörüne hareketlilik getirdi.

Üçüncü Havalimanı Konut Sektörünü Hareketlendirdi
13.09.2017 - Çarşamba

İstanbul'un Arnavutköy ilçesi sınırları içerisinde oldukça geniş bir alanda yapımına devam edilen Üçüncü Havalimanı projesi bölgeye büyük canlılık kazandırdı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte civar bölgede yaklaşık iki milyon kişinin yaşaması bekleniyor. 

Yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine çıkacak olan Üçüncü Havalimanı'nın ilk etabının 29 Ekim 2018 tarihinde açılması planlanıyor. Bittiğinde yaklaşık olarak 300 bin kişinin çalışacağı Üçüncü Havalimanı, bölgenin nüfusunu yaklaşık 2 katına çıkaracak. Böylesine devasa bir yatırım beraberinde büyük kitlelere hitap edecek olan konut projelerini de beraberinde getirecek. Bölgede konutların metrekaresi 2 bin 500 liradan başlayarak fiyatlanırken, satılık arsaların metrekaresi 350-800 lira arasında alıcı buluyor.

İstanbul'un yeni havalimanının henüz yarısı bitmesine rağmen bölgede büyük çapta hareketlilik başladı. Konut sektörüne öncülük eden firmaların uzun vadeli planları arasında bulunan bölge, potansiyeliyle de yatırımcının gözdesi olma yolunda ilerliyor. 

Fırsat Projeleri