İletişime Geç
Bizi Ara +90 (212) 944 45 50 Bize Yaz +90 (549) 590 90 95

Haber

Ofis

Villa

Konut

Son Araman (“beylikdüzü” Tüm ilanlar Satılık Ev)

Fırsat Projeleri
eEtrolife

Kıbrıs'ta Ayrıcalıklı Bir Yaşam

Kıbrıs'ta %35 peşinat ve 47 ay vade avantajıyla 236.000 Sterlinden başlayan fiyatlarla ev sahibi olun, yatırımınız size 10 yılda geri dönsün, döviz bazında yüksek kira avantajından faydalanın

eEtrolife

Riverside Life Residence

Riverside Life Residence Noyanlar inşaat tarafından İskele Longbeach bölgesinde inşaa edilen 820 konutlu daire projesidir. 

eEtrolife

Courtyard Platinum

Kıbrıs'ta %35 peşinat 47 ay vade avantajıyla 109.000 Sterlin'den başlayan fiyatlarla kolayca ev sahibi olun, döviz bazında yüksek kira getirili yatırım fırsatını kaçırmayın

Projenizi gönderin Ücretsiz olarak yayınlayalım. Hemen Başla
Querencia

Kıbrıs'ta Ayrıcalıklı Bir Yaşam

Kıbrıs'ta %35 peşinat ve 47 ay vade avantajıyla 236.000 Sterlinden başlayan fiyatlarla ev sahibi olun, yatırımınız size 10 yılda geri dönsün, döviz bazında yüksek kira avantajından faydalanın

Fırsatı Hemen Yakala sag
Riverside Life Residence

Riverside Life Residence

Riverside Life Residence Noyanlar inşaat tarafından İskele Longbeach bölgesinde inşaa edilen 820 konutlu daire projesidir. 

Fırsatı Hemen Yakala sag
Courtyard Platinum

Courtyard Platinum

Kıbrıs'ta %35 peşinat 47 ay vade avantajıyla 109.000 Sterlin'den başlayan fiyatlarla kolayca ev sahibi olun, döviz bazında yüksek kira getirili yatırım fırsatını kaçırmayın

Fırsatı Hemen Yakala sag
Phuket Health & Wellness Resort

Phuket Health & Wellness Resort

Küçük Erenköy plajına birkaç adım mesafede, Kıbrıs Girne'de Cyprus Construction imzasıyla yükseliyor

Fırsatı Hemen Yakala sag

E-Sunum Hizmeti Verdiğimiz Projeler

E Sunum

Projede Frısat E-Sunumlar hakkında daha fazla proje ve bilgi almak için

Detaylı Bilgi Al sag

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olmak

Kredi çekmeden ev sahibi olabilmek günümüzde şirketler sayesinde daha kolaylaşmıştır. Gerekli olan peşinatı ödeyerek aylık taksitlere bölerek sadece şirketlere bağlı olarak ödeme planı ile ödeme gücü bulunmaktadır.

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olmak
18.10.2019 - Cuma

Kredi çekmeden ev sahibi olabilmek günümüzde şirketler sayesinde daha kolaylaşmıştır. Gerekli olan peşinatı ödeyerek aylık taksitlere bölerek sadece şirketlere bağlı olarak ödeme planı ile ödeme gücü bulunmaktadır. Kredi çekmeden ev sahibi olmak müşterilerin konut kredisini oranının fazla bulması ile alakalıdır.

Günümüzde kredi çekmeden sadece anlaşılan şirketlere ödeme yapılarak ev sahibi olmak mümkündür. Sizin bankalara borçlanmanızı sağlayarak ev sahibi olmanızı sağlar. Bankaya borçlanma demek kredi çekmek ve faiz ödemek demektir. Konut kredisi faizi şu anda 0.99 ile 1 üstündeki rakamlar arasında değişmektedir. Müşteriler genellikle 1 oranının üzerindeki faizleri ödemek istemezler. Bu nedenle müşteriler sadece taksit veya ara ödemeli seçenekleri ile peşinat ödeyerek aylık faizsiz taksitlerle ödeme yoluna giderler.

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olmak İçin Gereken Şartlar

Kredi çekmeden ev sahibi olabilmek için yanınızda bir birikim bulunması şarttır. Bunun nedeni evi alırken şirketlerin sizden evin %25 yani peşinat istemesidir. Peşinat ödeyerek kalan fiyatı ise taksitlere böldürerek ev sahibi olursunuz.  Önceden ödeme sicilinizde bir bozukluk olmaması ise size avantaj sağlar. Sizin örnek bir vatandaş olarak ev alma hakkınız bulunur ve bu durumu en iyi şekilde kullanmak istersiniz bu çok doğaldır. Ancak bir birikiminiz yok ve gelir düzeyiniz yüksek değil ise ilerleyen zamanlarda sıkıntılar yaşamanız olasıdır. Aynı zamanda taksitli ve ara ödeme planlarına uygun bir gelir düzeyinizin olması şarttır. Bu şartlar ev sahibinin gerekli olan koşulları sağlaması ile ilgilidir. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra ev sahibi olabilirsiniz.

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapılması Gerekir?

Kredisiz ev sahibi olmak için öncelikle şirketlerin iyi araştırılması gerekmektedir. Alacağınız ev aklınızda ve bir şirket arıyorsanız şirketin güvenilirlik durumu önemlidir. Şirketin güvenli olup olmadığını anlamak için daha önce yapmış olduğu projelere bakmanız ve ev sağladığı kişiler ile iletişime geçmeniz sizin adınıza faydalı olacaktır. Şirketin güvenli olduğundan emin olduktan sonra size sunduğu ödeme kolaylıklarına bakınız.

Taksit ile peşinatsız mı veya ara ödemeli peşinatlı bir şekilde mi işlem yapacağınıza karar verin. Ev almak isteyeceğinizi gerekli yere ilettikten sonra siz detaylıca bilgi alabilirsiniz. Ödeme planını seçtikten sonra kendi gelir gider dengenizi bilmeniz önemlidir. Taksit ile olan ödeme seçeneğini seçerseniz aylık olarak gideriniz biraz fazla olacaktır. Ancak günümüzde neredeyse artık herkes kira ödediği için sizinde kira ödüyor hissine kapılmanız kaçınılmaz olacaktır. Aylık giderinizin bunu karşılayacağından emin olun. Tüm bu pürüzleri hallettikten sonra ev sahibi olmanız için önünüzde bir engel kalmaz.

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olurken Ev Seçiminin Önemi

Kredi çekmeden ev sahibi olmadan önce ödeme ile alakalı bir probleminiz yok ise ev seçimine geçebiliriz. Ev seçiminde eğer inşaat süreci devam eden bir binayı uygun fiyatlı diye almak isterseniz ilerleyen zamanlarda evin inşaatının durmayacağından emin olmanız gerekmektedir. Bunun için evi yapan firmanın daha önceki projelerine ve inşaat halinde kaç adet evinin olduğunu ve bunların kaçında satış yaptığını araştırmanız gerekir. Bu nedenle ileride mağdur olan hatırı sayılı birçok kişi var. Evin seçimini yaparken binanın güvenliğini hiçe saymayın. Evin güzelliğini ön planda tutarak ev alırsanız ilerleyen zamanlarda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Evin hangi bölgede alınacağı önemlidir. Özellikle ülkemiz deprem bölgesinde yer aldığı için evin sağlamlığı ve depreme karşı ne kadar dayanıklı olduğu önemlidir. İstanbul üzerinde ev alınacak ise özellikle kıyı bölgelerde evin altında raylı sistemin olup olmadığı ve etrafındaki binaların güvenliği son derece önemlidir. Günümüzde deprem ile alakalı çalışmalarda geç kalınmış olsa bile siz geç kalmayın.

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir?

-Büyük meblağlar bir anda ödemezsiniz.

-Bankalara borçlanmanız gerekmez.

-Faizsiz ve uygun vade seçenekleri bulunur.

-Yatırım aracıdır.

-Taksitleri ödeyemediğiniz durumda taksitleri erteleme imkanınız bulunur.

-İstediğiniz ve hayaliniz olan evi hemen satın alabilirsiniz.

-Peşinat ve Faiz oranları ile uğraşmazsınız.

-Taksit ile kira öder gibi ev alırsınız.

-Tüfe oranları ile ilgili düzenlemeler yapılabilir.


Kredi Çekmeden Ev Almak Ve Güven Unsuru

Kredi çekmeden ev almak isterseniz tamamen şirket ile çalışmanız gerekebilir. Bu durumda şirkete tamamen güvenmeniz gerekir. Şirkete güvenmek için daha önce yapılan işlere ve hangi müşterilere ev sağlandığı konusunda internet üzerinden veya daha önce ev alan bir tanıdığınız vasıtası ile araştırma yapılabilir. Araştırma yapılırken alma istediğiniz evde bu esnada eğer bir site ise kaç kişinin oturduğu veya bu avantajdan faydalanan kimsenin olup olmadığı site görevlilerine sorularak öğrenilebilir. Evin güvenli olup olmaması sizin ilerde çıkacak olan her türlü soruna karşı önlem almanızı sağlayacaktır.

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olma Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Kredi çekmeden ev sahibi olurken karşınıza taksitli ve ara ödeme planlı ödeme seçenekleri sunulur. Taksitli ödeme planında her ay taksit ödeyerek ve başında peşinat vererek ya da vermeyerek ev alabileceğiniz bir ödeme sistemidir. Ara ödeme planında ise belirlediğiniz dönemlerde ödeyeceğiniz tutar ile daha fazla miktar ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Kredi çekmeden sadece peşinat vererek taksitli veya ara ödemeli bir ödeme planı oluşturulabilir. Ara ödeme dönemleri genellikle 3 aylık periyotlar ile kişinin tamamen kendine göre organize edebildiği bir ödeme yöntemidir. Bu ödeme yönteminde kişilerin tamamen ödeme gücüne bağlı olarak değiştirilebilir. Taksitli ödeme sisteminde dondurma seçeneği bulunduğu ve miktarın az olması nedeniyle insanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.
 

yukarı