Birikimevim Nedir?

Birikimevim, ev sahibi olmak isteyen tüm bireylerin faizsiz finansman yöntemleriyle hayallerindeki evlere kavuşmasını sağlayan bir projedir.

Birikimevim Nedir?
03.10.2019 - Perşembe

Birikimevim, ev sahibi olmak isteyen tüm bireylerin faizsiz finansman yöntemleriyle hayallerindeki evlere kavuşmasını sağlayan bir projedir. Firma tarafından sunulan tasarruf yöntemleri sayesinde ev, arsa veya şirket gibi gayrimenkullere sahip olmak mümkün hale gelmektedir. Faizsiz finansman yöntemiyle gayrimenkul almak isteyenleri tamamen faizsiz ve hiçbir ekstra ödeme yükü getirmeden mülk sahibi yapan Birikimevim, katılımcılara 3 farklı modelle hizmet sunmaktadır.

 • Sabit yöntem
 • Erken teslimli yöntem
 • Serbest yöntem Birikimevim tarafından uygulanan faizsiz modellerdir.

Birikimevim modellerinde peşinat ödeme zorunluluğu olmamakla birlikte, evini daha erken almak isteyen katılımcılar diledikleri oranda peşinatla sisteme kayıt yaptırabilmektedir. Peşinat zorunluluğu olmadığı gibi, ara ödeme zorunluluğu da getirmeyen birikimevim, ev veya gayrimenkullerini daha erken almak isteyen katılımcıların ara ödemelerini kabul etmektedir.

Sabit Yöntem Modeli Nedir?

Birikimevim firması tarafından projelendirilen bu model ev almak isteyen her bireyin dilediği taksit sayısıyla dilediği değerdeki evi herhangi bir faiz ödemesine maruz kalmadan alabilmesine yönelik olarak planlanmış bulunmaktadır. Bu yöntemde katılımcılar ödeme güçleri oranında taksit tutarları belirleyerek kolayca ev sahibi olabilmektedir. Sözleşme yapılmasıyla birlikte katılımcı evini alacağı tarih konusunda bilgilendirilmekte, evlerin teslim edileceği tarihler noter ve katılımcılar huzurunda yapılan kura ile belirlenmektedir.

 • Tercih edilen mülk bedelinin müşteri tarafından belirlenmesi,
 • Ödenecek taksit miktarının belirlenmesi
 • Peşinat ödenip ödenmeyeceğinin belirlenmesi
 • Sözleşme imzalanması
 • Noter huzurunda kura çekimi
 • Teslimat tarihinde gayrimenkulün alınması sabit yöntem modelinin aşamalarıdır.

Erken Teslimli Yöntem Nedir?

Bu yöntem evlerini daha erken almak isteyen katılımcılar yönelik olarak düzenlenmiş bir projedir. Erken teslimli yöntemde teslimat sonrası taksitlerin her yıl belli bir oranda artırılması öngörülmüş olup, katılımcıların borçlarını daha erken kapatabilmesi olanaklı kılınmıştır. Öncelikli olarak yapılan işlem sahip olunmak istenen gayrimenkulün hangi fiyat aralığında olduğunun beyan edilmesidir. Daha sonra ödeme gücüne göre aylık taksit miktarları belirlenmektedir. Diğer yöntemde olduğu gibi peşinat ödeme zorunluluğu olmamakla birlikte, evlerin daha erken teslimatını hedefleyen katılımcılar diledikleri oranda peşinat yatırabilmektedir. Sonrasında ise,

 • Birikimevim ile sözleşme yapılması
 • Noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle evin alınacağı tarihin belirlenmesi
 • Teslimat tarihinde katılımcı tarafından belirlenen gayrimenkulün alınması aşamaları bulunmaktadır.

Serbest Yöntem Nedir?

Birikimevim firması tarafından projelendirilen serbest yöntem, katılımcıların almak istedikleri evleri yapacakları ödeme miktarlarıyla kendilerinin belirlemesi temeline dayanmaktadır. Bu modeli ile faizsiz ev alma tercih eden katılımcılar da diğer modellerde olduğu gibi sahip olmak istedikleri evlerin bedelini belirlemekte, ne kadar finansman desteğine ihtiyaç duyacaklarını deklare etmektedir. Sonraki aşama peşinat veya ara ödeme yapılıp yapılmayacağının belirlenmesidir.

Katılımcı diğer modellerde olduğu gibi kendi imkânları doğrultusunda planlamalar yaparak aylık taksit ödemelerini belirlemektedir. Sisteme dâhil olduktan sonraki süreçlerde ara ödeme yapma veya taksit miktarlarını artırmak, evlerin daha erken zamanlarda alınabilmesine olanak sağladığı gibi, borcun da daha erken bitmesini mümkün kılmaktadır. Bu sistemde de katılımcılar sabit taksitlerle ödeme yaparak evlerini teslim alabildikleri gibi, dilerlerse teslimat tarihinden sonra taksit ödeme miktarlarını artırma yoluna giderek borçlarını daha kısa süreler içerisinde kapatabilmektedir.

 • Alınacak evin bedelinin katılımcı tarafından belirlenmesi
 • Peşinat verilip verilmeyeceği, ara ödeme yapılıp yapılmayacağının belirtilmesi
 • Taksit miktarlarının belirlenmesi
 • Birikimevim ile karşılıklı sözleşmenin onaylanması
 • Noter ve katılımcı huzurunda yapılan kura çekimiyle evin teslim alınacağı tarihin belirlenmesi
 • Birikim evim tarafından katılımcının tercih ettiği evin teslim edilmesi bu yöntemin aşamalarını oluşturmaktadır.

Banka ödemesi ve faize bulaşmadan ev, otomobil ve farklı gayrimenkullerin alınabilmesi adına Birikimevim tarafından bu projelere katılım sağlayarak mülk sahibi olabilir, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fırsat Projeleri

Sinpaş Marina Ankara

ANKARA / ÇANKAYA

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Siz Çok Kazanın Diye...

Siz Çok Kazanın Diye...

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Nef 36 Basınekspres

İSTANBUL / BAĞCILAR

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!