Halkla Bütünleşen Bir Proje Yapıyoruz

Ahes Misal İstanbul projesinin basın toplantısında konuşan Süleyman Ekşi İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi, proje hakkındaki detayları projedefirsat.com’a aktardı.

Halkla Bütünleşen Bir Proje Yapıyoruz
17.11.2017 - Cuma

Ahes Misal İstanbul projesinin basın toplantısında konuşan Süleyman Ekşi İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi, proje hakkındaki detayları projedefirsat.com’a aktardı. İşte detaylar...

Halkla İç İçe Olan Bir Yapı İstedik

Ahes Misal İstanbul projesinde halkla iç içe bir yapı meydana getirmeyi hedeflediklerini belirten Süleyman Ekşi, şöyle konuştu: “Ahes Misal İstanbul projemiz Gaziosmanpaşa bölgesinde, toplam 100 bin dönümlük arsa içerisinde 2 bin 400 daire olmak üzere, ofis bloğu, otel bloğu ve yeni yapılan cadde olmak üzerindeki dükkanlardan oluşuyor. Toplam kapalı inşaat alanı 520 bin metrekare. Şu an birinci etabın hafriyat çalışmasına başladık. Ruhsatlarımızı aldık ve inşatta faaliyetimiz devam ediyor. Gaziosmanpaşa İstanbul’un zemin olarak en sağlam bölgelerinden bir tanesi. Gaziosmanpaşa 2. Dereceden deprem bölgesinde olmasına rağmen biz tüm statik hesaplarımızı 1. Derece deprem bölgesine göre yaptık. Dolayısıyla vatandaşlarımızın içinin rahat olmasını istiyoruz. Projemizin içerisindeki tüm altyapı çalışmalarını kendimiz üstlendik. Bu bizim ilçemize bir katkımız. Biz halkla iç içe, halkla bütünleşen bir yapı istedik. Eğitim kurumlarımız, camimiz, kültür merkezimiz ve sosyal alanlarımızı da halkımıza açık bir şekilde projelendiriyoruz.”

 

Başlangıç Fiyatı 5 Bin 230 TL.

Ahes Misal İstanbul’un fiyatları hakkında, “Başlangıç fiyatımız  konutlarda metrekare bazında 5 bin 230 TL” diyen Süleyman Ekşi, “Türkiye’de bir özel müteahhitlik yapan arkadaşlarımız var bir de her türlü altyapı ve projelendirme çalışmalarıyla prestijli projeler üreten yüklenici müteahhitler var. Biz 60 yıllık bir firmayız. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük şehir hastanesini yapıyoruz. Bunun dışında dünyanın en teknolojik fabrikası olan çay paketleme fabrikasının otomasyon tesislerini yapıyoruz. Bunun yanında stadyum inşaatı çalışmamız var. Biz sadece konut yapmıyoruz. Altyapısıyla ve her türlü çalışmasıyla üstün teknolojik yapılar üretiyoruz” Şeklinde konuştu.

2018 Gayet İyi Geçecek

Gelecek yıla dair öngörülerini paylaşan Ekşi, “Biz genç bir nüfusa sahibiz. İnşaat, ülkemiz için lokomotif görevi gören bir sektör. 2018 için, daha yeni lansmana çıkmamıza rağmen gelen taleplere bakarsak bir yoğunluk söz konusu. Bu anlamda 2018’in gayet iyi geçeceğine inanıyorum.” Dedi.

Fırsat Projeleri