Zeytinburnu Millet Bahçesi'nde Son Durum!

Zeytinburnu Millet Bahçesi için geri sayım başladı. Başakşehir’de askeri lojmanların tahliyesinden sonra Millet Bahçesi için ilk kazma vurulacak.

Zeytinburnu Millet Bahçesi'nde Son Durum!
21.11.2017 - Salı

Zeytinburnu Belediyesi ve TOKİ tarafından 94 bin metrekarelik yeşil alan sunacak olan Millet Bahçesi için, Başakşehir’de yapımı devam eden yeni askeri lojmanlara tahliye işlemi gerçekleştirildikten sonra ilk kazma vurulacak.

İstanbul’un en özgün şehir parkı, Zeytinburnu Millet Bahçesi için Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’ndeki askeri lojmanlarda ikamet eden ordu personelinin Başakşehir 5’inci Etap’ta yapımı devam eden yeni askeri lojmanlara tahliye işlemi gerçekleştirildikten sonra inşaatına başlanacak olan Millet Bahçesi, tamamlandığında Türkiye’nin en özgün sosyal donatı alanlarından biri olacak. Büyük çoğunluğu tamamlanan Başakşehir’deki modern askeri lojmanların inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, projenin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bölge Halkı Burada Bir Araya Gelecek

Sadece Zeytinburnu’na değil çevre ilçelere de İstanbul’un en geniş yeşil alanlarından birini sunmayı amaçlayan Millet Bahçesi, Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nın hemen karşısına yapılacak. Bahçe, aynı zamanda olası bir afet durumunda Zeytinburnuluların toplanacağı ortak alanlardan biri olacak. Beştelsiz Mahallesi’ndeki askeri lojmanların yerine yapılacak olan Millet Bahçesi için sene başında bir araya gelen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan protokol anlaşmasını imzalamıştı.

Geniş Sosyal Olanaklar

Millet Bahçesi’nde 3 bin 500 metrekarelik biyolojik gölet, renkli bitki deresi, spor sahaları, 420 metrekarelik 6 adet egzersiz (Fitness) istasyonu, 1.800 metrekarelik çeşitli yaş gruplarına uygun 3 adet çocuk oyun alanı, 3 metre genişliğinde 2 kilometrelik koşu parkuru, 2 metre genişliğinde 3 kilometrelik bisiklet yolu, 4 metre genişliğinde 2.800 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, piknik alanı, süs havuzları, dinlenme ve oturma alanları, açık teraslı büfe, cami, bay, bayan ve engelli lavaboları, kültürel ve sosyal aktivitelerin yapılabileceği birçok alanlar yer alacak.

Fırsat Projeleri