Yassıada'da Ruhsat Krizi!

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu Yassıada’ya yapılacak iskelenin uzamasına dair açıklama yaptı…

Yassıada'da Ruhsat Krizi!
20.09.2017 - Çarşamba

Mesa Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Yassıada’da iskele ruhsatını 2 yıldır bekliyoruz. Devlet kendi ruhsatını alamıyor. O nedenle süreç uzadı” dedi.

Yassıada’ya yapılacak otel ve kongre merkezi projelerinin müteahhitlik görevini üstlenen gayrimenkul şirketi Mesa’dan konuya ilişkin açıklama geldi. 

2 Yıldır Bekliyoruz

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Bu bir taahhüt projesi. Bizim orada aldığımız ihale sadece kaba inşaat, bir kısım peyzaj alanı gibi işlemleri içeriyor. Devletin koruması altında olan bir proje olduğu halde iskele ruhsatını 2 yıldır bekliyoruz. Devlet kendi ruhsatını kendi alamıyor. O nedenle süreç uzadı. İskele ruhsatı alınınca bizim işimiz tamamlanacak. Projede iç işler için ayrı bir ihale olacak. Ayrıca Sivriada projesi için de bir ihale yapılacak” dedi. 

Türkiye Ne Kadar Parlaksa İnşaat Sektörü de O Kadar Parlak 

Gayrimenkul sektörüne yönelik yaptığı değerlendirmede sektörün sürdürülebilirliğinin önemine vurgu yapan Erhan Boysanoğlu şunları söyledi: “Türkiye için böylesine önemli ve kritik bir misyonu üstelenen sektörle ilgili konuşulanların ise çoğunlukla spekülasyonlar, balon, rant iddiaları çevresinde yoğunlaşıyor. Ama kimse genel bir perspektiften bakarak, sağ duyu ile böylesine önemli bir sektörün sürdürülebilirliğiyle ilgili yaklaşım sergilemiyor. Sektör çok parlak gibi gösteriliyor. Türkiye ne kadar parlaksa inşaat sektörü de o kadar parlak. Ancak sanayici arkadaşlarımız dahi bu sektöre geliyor. Her giren de kalıcı olmuyor” dedi.

Fırsat Projeleri