Venezuela Türk Yatırımcıları Bekliyor

Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı Ramon Gordils, "Türk şirketleriyle çalışmayı çok istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Venezuela Türk Yatırımcıları Bekliyor
06.10.2017 - Cuma

Venezuela Ekonomik İşbirliğinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Ramon Gordils ve Venezuela Türkiye Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Barana ziyarette bulundu.

İnşaatta Türk şirketiyle işbirliği

Başta madencilik ve inşaat olmak üzere pek çok alanda Türk şirketleri ile çalışmak istediklerini söyleyen Gordils, para transferinin kolaylaştırılması konusunda Türkiye ile anlaşma yapacaklarını bildirdi. Gordils, ticari ilişkilerde para biriminden kaynaklanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için ödemelerde Türk Lirasını da kullanmaya başlayacakları müjdesini verdi. Türk Hava Yollarının haftada iki kez Başkent Karakasa uçuşu bulunduğunu hatırlatan Gordils, Artık uzak değiliz. 12 saatte Karakasa ulaşabiliyorsunuz. İlişkilerde uzaklık sorun değil diye konuştu. Venezuela Devlet Başkanı Maduronun Türkiyeyi ziyareti sırasında ticaret anlaşması imzalanacağını belirten Gordils, gümrüklerde son 6 ayda önemli iyileştirmeler yaptıklarını da sözlerine ekledi.

ürkiye-Venezuela İş Forumu'na davet

Venezuela Dışişleri Bakan Yardımcısı Gordils, ATO Yönetimi ve üyelerini, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlunun katılımlarıyla 6 Ekim Cuma düzenlenecek olan Türkiye-Venezuela İş Forumuna davet etti.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran da konuşmasında, Dışişleri Bakan Yardımcısı Gordils ve Büyükelçi Reyesi ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, her iki ülkenin de ticaretin geliştirilmesine çok ihtiyacı olduğunu söyledi. Alışverişin Türk Lirası ile yapılması bizi çok memnun eder diyen Baran, bunun radikal ve gerçekçi bir karar olduğunu kaydetti. Venezuela Cumhurbaşkanı Maduronun ziyaretinin Türkiyeye verdiği önemi gösterdiğini ifade eden Baran, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bütün dünya ile ticareti geliştirmeye çok önem veriyor. İnşallah halihazırda düşük seviyede bulunan ticaretimizi artırırız dedi. 

Fırsat Projeleri