TOKİ'den Dev Satış: 252 Milyon TL

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), mülkiyetindeki taşınmaz satışlarından 252 milyon TL gelir elde etti.

TOKİ'den Dev Satış: 252 Milyon TL
18.08.2017 - Cuma

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), mülkiyetindeki taşınmaz satışlarından 252 milyon TL gelir elde etti. TOKİ'den yapılan açıklamada, düzenlenen ihalelerde kasaya giren miktarın 252 milyon TL olduğunu bildirildi.

Alt gelir grubu vatandaşları da konut sahibi yapabilmek adına sosyal konut üretimini üstlenen TOKİ'nin mülkiyetinde bulunan pek çok konut, arsa ve taşınmaz ihalelerinden elde ettiği gelir belli oldu. İşyeri, dükkan, konut, arsa ve arazi satışlarından TOKİ'nin 252 milyon TL gelir elde ettiği açıklandı.

Ağustos ayının ilk yarısında emlak pazarlama şirketi TURYAP aracılığıyla düzenlediği açık artırmalar sayesinde 252 milyon lira kazandığı bildirildi. Söz konusu ihalelerde 55 arsa 228 milyon 252 bin TL'ye satılırken; konut ve iş yeri müzayedesinde 93 taşınmaz 24 milyon 200 bin TL işlem gördü. 

Bu arada açıklamada konut ve iş yeri müzayedesinde; Adana, Afyon, Çorum, Gaziantep, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Sivas ve Trabzon’da alıcıya sunulan konutların ve Karaman’daki AVM’de yer alan dükkanların tamamının iki saatte satıldığı ifade edildi. 

Öte yandan Uşak kentsel dönüşüm alanındaki dükkanlar açık artırmada 397 adet iş yerinin tanıtım ofisinin açılışı da gerçekleştirildi. 

Fırsat Projeleri