TOKİ'den Bakırköy'e Yeni Proje

TOKİ, Bakırköy Şenlik Mahallesi'nde yeni bir projeye imza etacak.

TOKİ'den Bakırköy'e Yeni Proje
14.09.2017 - Perşembe

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Bakırköy Şenlik Mahallesi'nde yeni proje yapacak. Dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapma çalışmalarını sürdüren TOKİ,  Bakırköy ŞEnlik Mahallesi'nde yeni bir proje için kolları sıvadı. Emlak Konut GYO da yine Bakırköy Şevketiye'de proje çalışmalarına başlıyor.

Resmi gazetede yer alan bilgiye göre Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı gereğince, mülkiyeti Maliye Hâzinesine ait İstanbul ili, Bakırköy ilçesi, Şenlik Mahallesi, 292 ada 220 parsel, 250 milyon TL bedelle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na devrediyor.

Gazetede yer alan açıklamada Atatürk Havalimanı'na ve Flyinn AVM'ye yakın konumda yer alan arsanın devir işleminin devir bedelinin ödenmesini müteakiben Maliye Hâzinesi tarafından yapılacağı, devir işleminin ise 6 ay içinde tamamlanacağı kaydediliyor. 

EMLAK KONUT DA BAKIRKÖY'DE 

Bu arada Emlak Konut GYO da Bakırköy Şevketiye'de Atatürk Havalimanı'nın yanında 68 bin metrekarelik arsa üzerinde yeni proje için harekete geçti. Emlak Konut GYO İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi'nin birinci oturumunun ise 4 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 14.30'da yapılacağı duyuruldu. 

Fırsat Projeleri