TOKİ İndirim Günleri Başlıyor

TC Başbakanlık Toplu Konut  İdaresi (TOKİ), 2017'nin indirim kampanyasının başlama tarihini açıkladı. 

TOKİ İndirim Günleri Başlıyor
03.08.2017 - Perşembe

TC Başbakanlık Toplu Konut  İdaresi (TOKİ), 2017'nin indirim kampanyasının başlama tarihini açıkladı. 

Hayata geçirdiği projelerle yüzbinlerce kişiyi ev sahibi yapan TOKİ'nin 2017 indirim kampanyası başlıyor. 21 Ağustos -  29 Eylül tarihleri arasında yüzde 20 oranında gerçekleştirilecek indirim kampanyası kapsamında  2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksitleri 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri için geçerli olacak.

BAŞKAN TURAN'DAN AÇIKLAMA

TOKİ Başkanı Ergün Turan, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yüzde 20i indirim kampanyasından satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak" bilgisini verdi.

Kampanya'nın 21 Ağustos 2017 tarihinde başlayacağını hatırlatan Başkan Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini aktardı. 

VADESİ 12 AY VE DAHA AZ KALAN PROJELER...

Son başvuru tarihini isi 29 Eylül olarak açıklayan Ergün Turan, "Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak" şeklinde konuştu.

Turan, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi: "Kampanyamızdan, satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir"

Ergün Turan, kampanyaların belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını kaydederek, "Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. Bunun için indirim kampanyamızı eylül ayında yapıyoruz" diye konuştu.

ÖDEMELER YASTIK ALTI PARADAN YAPILIYOR

Geçen yıl yapılan indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığı bilgisini de veren Başkan Ergün Turan, "817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan 'yastık altı parası' diye tabir edilen paradan getirilip ödendi" dedi.
 

Fırsat Projeleri