TOKİ, 1892 Konutu Satışa Çıkarıyor

TOKİ, İstanbul Kayaşehir'de 1892 konutu, kura yöntemiyle 4 Ekim'de satışa çıkartacak.

TOKİ, 1892 Konutu Satışa Çıkarıyor
20.08.2017 - Pazar

İstanbul Kayaşehir'de konut satışı için açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Konutlarımız farklı kesimlerin ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyetle bütçelendi. Vatandaşlarımız imkanları ölçüsünde 144 bin lira ile 477 bin lira arasındaki konutlara başvuruda bulunabilecek" dedi.  

Başvuru şartları 
Turan, TOKİ projesine başvuru için "hiç konut sahibi olmama" şartı aranacağını vurguladı.

Kayaşehir'deki konut satışında başvurularda şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az %40 engelli vatandaşlar ve diğer alıcı adayları şeklinde 3 kategoride değerlendirileceğini söyleyen TOKİ Başkanı Turan şunları söyledi: "Başvuruda bulunacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve İstanbul'da en geç 31 Aralık 2015'ten itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulünün bulunmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış, konut kredisi kullanmamış olması, 18 yaşını doldurması ve bütün bunları belgelemiş olmaları gerekiyor."

Turan, başvuru sahiplerinin satışa sunulan projeler kapsamında yer alan konut tiplerinden sadece birisi için başvuru yapabileceklerini söyledi.

Kayaşehir'deki konut başvurular eylül ayında başlayacak. Kuraların ekim ayında başlayacağı projede şartları sağlayan kişiler, 5-20 Eylül'de Türkiye Halk Bankasının İstanbul'daki bütün şubelerinden 5 bin lira başvuru bedelini yatırmaları gerekmekte.

Fırsat Projeleri