Tarsus'ta Dar Gelirlilere Müjde!

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, Tarsus'ta dar gelirlilere yönelik toplu konut yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Tarsus'ta Dar Gelirlilere Müjde!
05.12.2017 - Salı

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, Tarsus'ta dar gelirlilere yönelik toplu konut yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi. Gül, Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Mustafa Kızıl, Kalkınma Bakanlığı Yatırım Danışmanı Bayram Şahin, Milli Emlak Müdürü Şerafettin Çağatay ilçede incelemelerde bulundu.

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Mustafa Kızıl, Kalkınma Bakanlığı Yatırım Danışmanı Bayram Şahin, Milli Emlak Müdürü Şerafettin Çağatay ve Toplu Konut İdaresinden (TOKİ) bir heyet Tarsus Kaleburcu Mahallesi'nde toplu konut yapılması için incelemelerde bulundu.

Kaleburcu'nda Hazine'ye ait yaklaşık 90 dönümlük alan bulunduğunu ve bu alanı toplu konut projesi için değerlendirmek istediklerini ifade eden Gül, "Toplu konut yapılacak arazilerle ilgili sıkıntılı bir konu gözükmüyor ancak ilgili müdürlüklerimiz çalışmalarını yoğunlaştırıp toplu konut yapılacak olan alanları belirleyecekler." dedi.

Gül, tolu konut projesinin öncelikle evi olmayan emekliler ile dar gelirli vatandaşları hedefleyeceğini belirterek, "Uzun zamandır hayali kurulan bir projeyi hayata geçirebilmek için yoğun bir çalışma içine girdik. Burada arsaların belirlenmesinin ardından, herhangi bir pürüz bırakmadan Tarsus’ta inşallah toplu konut yapımına başlanacaktır." dedi.

Fırsat Projeleri