Sunis Residence Doğayla İç İçe Yükseliyor

Sunis Residence, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde Turaçlar Group'un yatırımıyla doğayla iç içe bir yaşam alanına imza atıyor.

Sunis Residence Doğayla İç İçe Yükseliyor
08.12.2017 - Cuma

Alpugan Mimarlık, kentin dinamikleriyle uyumlu, açık yeşil sistemle kurgulanmış ve doğanın kucağında Sunis Residence projesini tasarladı.

Alpugan Mimarlık tarafından Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde tasarlanan Sunis Residence, Turaçlar Group yatırımıyla uygulanan ve 25.400 m² inşaat alanında konumlanan, büyüklükleri 100 – 800 m² arasında değişen tamamı deniz manzaralı 152 konuttan meydana geliyor.

Sunis Residence kentin tarihsel, doğal ve fiziksel parametrelerini referans alan yaklaşımı, doğayla kurduğu ilişki ve açık yeşil sistem ile bütünleşen yerleşim kararlarıyla, geleceği düşünen, esnek ve sürdürülebilir bir yaşam sunuyor. Sosyal ve ticari alanlardan ve dev peyzaj ağından oluşan Sunis Residence projesinin 2018 yılı Eylül ayında tamamlanması öngörülüyor.

Yeşilin Buluştuğu Bir Odak

Alpugan Mimarlık kurucusu Mimar Boğaç Alpuğan, Sunis Residence projesinin tasarım kararlarını “Dinamik bir coğrafyada mavi ile yeşilin buluştuğu bir odak” olarak tarif ediyor. Alpugan Mimarlık, kent merkezine oldukça yakın olan arazinin kuzey-güney yönelimi nedeniyle yerleşim ve manzaraya erişimde sunduğu potansiyellerden ve hemen önünden denize girilebilmesi gibi avantajlardan, konut kompleksinde yaşayacak olanların en iyi şekilde yararlanabileceği bir tasarım kurgulayarak arsayla ilgili tüm bu avantajları yeşille birleştirmeyi hedeflemiş.

Yeşil Sistemle Biçimlenen Bloklar

Alpugan Mimarlık tarafından “açık yeşil sistem” anlayışıyla tasarlanan Sunis Residence projesinde yapıyı çevreleyen, avludaki havuzu ve yapının iç çeperini saran yeşil koridorla bu anlayışın sürekliliği sağlanırken, yine aynı bakış açısıyla deniz tarafındaki yeşil alan tamamen kamuya terk edilmiş. Rekreasyon alanlarının yanı sıra, ticari alanı da kapsayarak tasarımın içine akan yeşil kuşaklar, tasarım içindeki negatif boşlukların sürekliliği ile yeşil sistem ağını tanımlamış.

Fırsat Projeleri