Pekerler İnşaat'tan İzmir'e Dev Yatırım

Pekerler İnşaat İzmir’de 78 bin 558 metrekarelik alanda dev bir proje gerçekleştirecek…

Pekerler İnşaat'tan İzmir'e Dev Yatırım
09.09.2017 - Cumartesi

İzmir’de yeni bir proje hayata geçirecek olan Pekerler İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Peker, “Merkezde erişilebilir bir yaşam ortamı oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Vatan Gazetesi’nin haberine göre, Pekerler İnşaat, yapımını gerçekleştirdiği konut, alışveriş merkezleri, hastaneler, üniversite kampüsleri, eğitim spor kompleksleri ve otoyollar olmak üzere bitirdiği işlerle Türk inşaat sektöründe önemli bir yer edindi.

Kurulduğu günden bu yana pek çok alt yapı ve üst yapı projesine imza atan Pekerler, son olarak Emlak Konut GYO tarafından yapılan İzmir Konak 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesini, 726 milyon TL’lik şirket payı teklifiyle Pekintaş Yapı-Burakcan İnşaat İş Ortaklığı ile kazandı. 

Erişilebilir Bir Konut ve Yaşam Ortamı 

Grup bünyesinde faaliyet gösteren Pekintaş Yapı-Burakcan İnşaat İş Ortaklığı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Peker, “Bu proje ferahlığı, yeşil alanları, aile yaşamını kolaylaştırıcı ve zenginleştirici, güvenli çevresi ve özel tesisleri ile İzmirliler’in özlediği ve merkezde eşi bulunmayan erişilebilir bir konut ve yaşam ortamı oluşturmayı hedefliyor” diye konuştu.
Toplam arsa alanı 78 bin 558 metrekare, yaklaşık değeri 2 milyar 200 milyon TL olan proje İzmir’in yakın zamanlardaki en kapsamlı yatırımlarından biri olacak.  Alsancak’ın yeni uzantısı olacak alan, aynı zamanda Bayraklı ve Bornova’ya da yakın konumda, Halkapınar metro istasyonu ve Alsancak Garı’na yürüme mesafesinde bulunuyor. 

Fırsat Projeleri