OYAK'tan 3 İle 15 Bin Konut Geliyor

OYAK 800 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı ile tarihinin en büyük konut projesini hayata geçiriyor.

OYAK'tan 3 İle 15 Bin Konut Geliyor
24.08.2017 - Perşembe

Ankara, İzmir ve Yalova’da yaptığı yaklaşık 800 milyon TL’lik yatırımla OYAK, üyeleri için tarihinin en büyük konut projesini başlatıyor.


Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu olan OYAK, 3 milyon 742 bin metrekarelik bir alanda proje yapacak. Yaklaşık 800 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı ile tarihinin en büyük konut projesini hayata geçirecek olan OYAK, Ankara, İzmir ve Yalova’da konut yapacak.


İleri Teknoloji Üssü Kurulacak


Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak bir sanayi kompleksine zemin oluşturacak olan OYAK, Ankara ve İzmir’de yaklaşık 13 bin konutluk çağdaş yaşam alanına, Yalova’da ise 2 bin konutun yanı sıra içinde Ar-Ge, sanayi ve lojistik merkezleri, ileri teknoloji üssü ve eğitim tesisleri hayata geçirecek. 

OYAK, 300 binin üzerinde üyesi için hizmetlerini en üst standartlara ulaştırma hedefiyle yatırımlarına devam ediyor. OYAK, Emlak Konut GYO’dan satın alınan gayrimenkuller üzerindeki kentsel tasarım ve mimari projeye 2018 yılının ilk yarısında başlayacak. Üyelerine ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak yeni projelerini hayata geçirmek üzere yaklaşık 800 milyon TL’lik bir arsa yatırımı gerçekleştiren OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş, “OYAK’ın kuruluş kanununda da öncelikli olarak yer alan, üyelerimizin ihtiyacı olan konutları üretmek amacıyla bu projelere ağırlık verdik. Önümüzdeki dönemde de bu tür arsa ve konut yatırımlarımız devam edecek” dedi.


3 Milyon 742 Bin Metrekarelik Dev Yatırım


OYAK, toplamda yaklaşık 15 bin konutluk projeye ek olarak; içinde Ar-Ge, sanayi ve lojistik merkezleri ve ileri teknoloji üssü bulunan sanayi kompleksi için hazırlıklara başladı. OYAK Ankara, İzmir ve Yalova’da yaklaşık 550 futbol sahasına eşdeğer 3 milyon 742 bin metrekarelik gayrimenkul yatırımına imza atacak.
 

Fırsat Projeleri