Nurol GYO'dan Sektöre İnsan Odaklı Çözümler

Nurol GYO geliştirdiği insan odaklı yaklaşımlarını, “Nurol Çözümleri” (N Çözümleri) başlığı altında basına tanıttı.

Nurol GYO'dan Sektöre İnsan Odaklı Çözümler
03.05.2017 - Çarşamba


Nurol GYO geliştirdiği insan odaklı yaklaşımlarını, “Nurol Çözümleri” (N Çözümleri) başlığı altında basına tanıttı. Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan, konut sektöründe; ‘Doğal Gün Işığı’, ‘Hacim’ ve ‘Eko-Yerleşke’ ile ilgili standartları belirleme amacıyla yola çıktıklarını ve birikimlerini tüm sektörün kullanımına olanak sağlamak için paylaştıklarını belirtti.


Topluma ve bireye fayda sağlamayı kurulduğu ilk günden itibaren misyon edinen Nurol GYO, insanların mutlu, huzurlu ve sağlıklı bireyler olmalarına katkı sağlamak amacıyla sektöre getirdiği yeni çözümünü kamuoyuna tanıttı. Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan; “Nurol GYO olarak, gün ışığını iç mekanlara maksimum taşımaya yönelik çözümümüz “N-Light” (Nurol Işık Çözümü), insanlara ferah hissettirecek iç ve dış mekan tasarım çözümümüz “N-Space” (Nurol Hacim Çözümü), doğayla uyumlu bir yaşam kültürünü oluşturan çözümümüz “N-Green”i (Nurol Doğa Çözümü) bilimsel verilerle ortaya koyuyoruz” dedi. 


Gayrimenkulü sadece bir yatırım aracı olarak görmenin yanlış olduğunu belirten Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan, N-Light ile Avrupa’nın ışık standartlarını projelerine taşıdıklarını belirterek; “Mutluluğumuz ile doğal gün ışığı arasındaki ilişkiyi biliyoruz. Avrupa’da doğal gün ışığı standartlarına göre yapılar tasarlanıyor. Yapılan ışık testleri ile de yapıların uygunluğu kontrol ediliyor” dedi.


Kılıçaslan, N-Light çözümünün Avrupa Işık Standartları’na uygun tasarım, yapıların birbirinin ışığını kesmeyecek şekilde proje alanına yerleştirilmesi, tüm sosyal tesislerin yer üstünde yer alması, yüksek ve geniş cepheli pencere kullanımı gibi alanlarda uygulanacağını belirtti.
Kılıçaslan, yaşanılan alan ile özgürlük hissi arasındaki ilişkinin önemini vurgulayarak, yapılarda yaşayanları daha ferah hissettirecek olan metreküp yaklaşımıyla hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Doğada yaşadığımız ferahlığı iç ve dış mekanlara taşıyacak çözümler geliştirdiklerini belirten Kılıçaslan; “Bütüncül tasarım çözümlerimiz ile aynı zamanda günlük ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundurarak zamanda yeni boşluklar yaratacak yeni yaklaşımlar ortaya çıkardık” diye konuştu.


N-Green (Nurol Doğa Çözümü) ile ilgili de bilgi veren Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan, sürdürülebilir insan yerleşimleri kurgulayabilmeyi sağlayan Permakültür ile tüketicilikten türeticiliğe geçileceğini vurguladı. Yapılarında toprağa yakın bir yaşam biçimini belirlediklerini belirten Kılıçaslan, “Biz, permakültür uzmanlarımızla beraber insanla doğayı buluşturan Eko-Yerleşkeler oluşturuyoruz” dedi. Nurol GYO , N-Green çözümünü, Permakültür Atölyeleri, kent bahçeleri, etkin kaynak kullanımı, elektrikli araba şarj üniteleri ve Bisiklet park alanı ve duş üniteleri ile daha az karbon salınımına teşvik gibi alanlarda uygulayacak.
 

Fırsat Projeleri