Nuhoğlu İnşaat İle En Eğlenceli Şantiye Kidzania'da!

Nuhoğlu İnşaat, çocukları hayallerindeki mesleklerle buluşturuyor...

Nuhoğlu İnşaat İle En Eğlenceli Şantiye Kidzania'da!
28.08.2017 - Pazartesi

Çocuklara meslekleri deneyimleme fırsatı sunan KidZania, şimdi de Nuhoğlu İnşaat iş birliği ile minik ziyaretçilerini inşaat mühendisi ve inşaat ustası yapıyor.


Çocuklar Ülkesi KidZania’da, “Nuhoğlu İnşaat alanı”ndaki aktiviteye katılan çocuklar, ilk olarak inşaat planı ve kontrolü hakkında bilgi alıp, gerekli güvenlik önlemleriyle birlikte inşaat alanına tırmanarak, gidişatı kontrol edecek. Minikler, herhangi bir aksaklık tespit ettikleri durumda, şantiye şefi rolündeki süpervizöre raporlama yaparak, gerçek bir inşaat mühendisi olma fırsatı yakalayacak.


İnşaat planını inceledikten sonra görev yerlerine giden çocuk inşaat ustaları, çimento ve tuğla bloklarıyla duvar örmeyi deneyimleyecek. El arabası kullanmayı, su terazileri ve çeküllerin ne işe yaradığını öğrenip dikkatle duvar örme işlemini gerçekleştiren çocuklar gerçek bir inşaat ustasının neler yaptığını da görebilecek.


İnşaat Mühendisliği için 6 yaş ve üstü, inşaat ustalığı için ise 4 yaş ve üstü olarak yaş sınırları belirlenen aktivitede çocuklar, bir yandan sorumluluk almayı ve dayanışmayı bir yandan da motor becerilerini geliştirmeyi öğrenecek.
 

Fırsat Projeleri