Kuzey Yakası İstanbul'un Yeni Merkezi Olacak

9 Eylül’de satışa çıkan Kuzey Yakası projesi İstanbul’da yepyeni bir hayatın kapılarını açıyor.

Kuzey Yakası İstanbul'un Yeni Merkezi Olacak
13.09.2017 - Çarşamba

İstanbul Başakşehir’de yepyeni bir yaşam alanı kuran Emlak Konut GYO, Kuzey Yakası projesini 9 Eylül tarihinde satışa çıkardı.

Başakşehir Kuzey Yakası projesi konut, 373 adet ofis, ticari birim ve otelin yanı sıra birçok sosyal etkinliği de içerisinde barındıran bir yaşam konseptini kapsıyor. Başakşehir’de yepyeni bir yaşam alanı yaratacak olan proje dünya standartlarındaki konut projeleri, metro hattı, entegre ulaşım ağları, sosyal ve kültürel alanlar, alışveriş merkezleri, okullar ve spor alanlarına komşu bir alanda; ofisleri, ticari alanları, oteli, hayvanat bahçesi ve dünya metropollerinde görmeye alıştığımız şehir parkıyla üst düzey bir yaşamın kapılarını açıyor. 

İş ve Sosyal Yaşama Yeni Bir Soluk 

Adeta İstanbul’un yeni yakası olacak olan Kuzey Yakası projesi milyonlarca İstanbullu’nun yaşamına değer katacak. Kuzey Yakası projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: “Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut olarak kent yaşamına değer katan, halkımıza daha yaşanabilir alanlar oluşturabilme vizyonuyla sektöre yön veren projelere imza atmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda 1995 yılında pilot bölge olarak çalışmalara başlanan ve 2003 yılından sonra süratle atılımların hızlandığı örnek bir şehircilik anlayışı ile planlı ve altyapılı olarak gelişmeye devam eden Başakşehir bölgesinde, Emlak Konut olarak yaklaşık 13.000 bağımsız bölüm, ulaşım, altyapı ve gerekli sosyal donatıların inşasını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Başakşehir konum itibariyle 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Entegre Sağlık Kampüsü, Stadyumlar, Resmi Kurum Binaları ve Üniversite gibi devletimizin büyük ölçekli yatırım projeleri ile her geçen gün değerine değer katan bir bölge olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek potansiyeliyle ön plana çıkıyor.

Bu doğrultuda şimdi de Başakşehir’de İstanbul’un iş ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getiriyoruz. Bölge ile uyum sağlayacak, doğa ile iç içe az katlı ofis ve ticari ünitelerin olduğu proje ile iş yaşamını Kuzey Yakası’nda yeniden yorumluyoruz. Kuzey Yakası içerisinde ofisler ve ticari alanların yanı sıra; otel, spor kompleksi, konser salonu, sosyal tesisler, çocuk alanları ve hayvanat bahçesi gibi faaliyet alanlarının dışında bir de dünya metropollerinde görmeye alıştığımız devasa bir şehir parkı yer alıyor. Günün stresi ve yoğunluğundan sıyrılabileceğiniz, ailenizle vakit geçirebileceğiniz, üretkenliğin ve yaratıcılığın beslenebileceği bir ortam sunan Kuzey Yakası’nda, çocukların ve gençlerin hayallerine de büyüklerin hedeflerine de yer var. Tüm bu imkanları bir arada bulunduran Kuzey Yakası ile hem Başakşehir’e hem de İstanbul’a yeni değerler kazandıracağız.” dedi.

Farklı Konseptler Bir Arada

Başakşehir’de doğal yaşamla iş dünyasını bir arada deneyimlemeye olanak sağlayan Kuzey Yakası Tem, E-5, 3.köprü gibi bağlantı yollarına olan yakınlığı ile dikkat çekerken mimarisi ve açık alan düzenlemeleriyle farkını ilk bakışta ortaya koyarak karma kullanım ve çok fonksiyonlu programıyla farklı beklentilere cevap veriyor. Hayvanat bahçesinden, ofislere, kongre merkezinden otele, benzeri dünya metropollerinde olan şehir parkına kadar birçok farklı konsepti bünyesinde barındırıyor.
Kuzey Yakasında bulunan projede toplamda 10 blokta yatay mimari konsepti ile az katlı geliştiriliyor. Projenin 7 bloğunda ticaret ve ofis işlevi tanımlanmış olup geriye kalan 2 bloğu otel ve kongre merkezine, 1 bloğu ise içerisinde spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan spor tesisine ayrılıyor.
 

Fırsat Projeleri