Kredi Çekmeden Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Kredi çekmeden ya da kullanmadan ev sahibi nasıl olunur sorusu birçok dar ve orta gelirli vatandaşın kafasını kurcalayan bir meseledir. Şimdi okuyacağınız içeriğimizde kredi çekmeden ev sahibi nasıl olunur sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Kredi Çekmeden Ev Sahibi Nasıl Olunur?
02.08.2018 - Perşembe

Dünyanın her yerinde insanların en temel davranışlarından biri barınma ve sığınma ihtiyacıdır. Buradan yola çıkarak konut edinme, ev sahibi olmak isteyen kişiler gelir dağılımlarına göre konut ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Dünyadaki ekonomik gelişmeler ve şartlar düşünüldüğünde konut edinenlerin büyük bir çoğunluğu bu ihtiyaçlarını konut kredisi kullanarak karşılamaktadır. Ancak yine ülke şartları ve gelir dağılımındaki dengesizlikler, konut kredisi faiz oranlarının yüksekliği gibi nedenler dar gelirli alıcıları kredi çekmeden ev sahibi nasıl olunur sorusunun cevabını aramaya yöneltmiştir. 

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Kira öder gibi ev sahibi olmak için öncelikle belli oranda bir peşinat ödemeye hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Birçok firma konut fiyatlarında peşinat şartını yüzde 5 ila yüzde 50 oranında tutabilmektedir. Bankalar konut fiyatlarının yüzde 80'ine kadar konut kredisi verebilmektedir. Yüzde 80'i kredi ile karşılanan ve yüzde 20'si de peşin ödenen bir konutun aylık ödemesi de bankalara kira öder gibi gerçekleştirilebilmektedir. Bankalar da 12 aydan 70 aya kadar kredi vadesi imkanı sunmaktadır. 

Kredisiz Faizsiz Konut 

Faizsiz ve kredisiz konut sahibi olmak isteyen kişiler için de Avrupa'da da uygulanan ve Türkiye'de son yıllarda revaçta olan sistemler geliştirilmiştir. Tek hayali kredisiz ve faizsiz konut sahibi olmak isteyen kişilere yönelik geliştiren sistemleri uygulayan kurumlardan bazıları Birevim, Eminevim ve Faizsizevim gibi şirketlerdir. Bu şirketlerin ortak özelliği dayanışmaya, aylık ödemelere ve kuraya dayalı konut edindirme yöntemlerini benimsemeleridir. Dünyanın birçok noktasında başarıyı yakalayan bu sistemle birçok kişi ya da aile konut sahibi olmuştur. Özellikle son senelerde kira öder gibi ev sahibi olma kampanyaları, ev sahibi olmak isteyen kişileri istedikleri eve kavuşmasını sağlamıştır.

Ev Almanın Püf Noktaları

Ev almanın bir de püf noktaları vardır. Bunun başında tasarruf gelmektedir. Unutulmamalıdır ki elinizde peşinat bulunması ev hayallerinizi gerçekleştirmenizde önemli bir husustur. Eğer konut almak için yeterince birikmiş paranız varsa konut ücretinin bir bölümünü peşin ödeyip geri kalan borcunuzu da kira öder gibi kapatabilirsiniz.

Fırsat Projeleri

Sinpaş Marina Ankara

ANKARA / ÇANKAYA

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Siz Çok Kazanın Diye...

Siz Çok Kazanın Diye...

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Nef 36 Basınekspres

İSTANBUL / BAĞCILAR

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!