KİPTAŞ'tan 15 Bin Yeni Konut

KİPTAŞ, 2019’a kadar Eyüp, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu ve Silivri’de toplamda 15 bin yeni konut yapacak.

KİPTAŞ'tan 15 Bin Yeni Konut
24.07.2017 - Pazartesi

KİPTAŞ, 2019’a kadar Eyüp, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu ve Silivri’de sosyal konut ile kentsel dönüşüm çalışmaları yapacak. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım “10-15 bin konutun inşa edileceği seferberlik başlattık” dedi.

İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş (KİPTAŞ), konut üretiminde atağa kalktı. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra her alanda ekonomik seferberlik ilan edildiğini belirterek, “Biz de konut sektörünün paydaşları olarak bir araya gelip, daire stoklarından başlayıp yeni yatırımların istişaresini yaptık. KİPTAŞ olarak İBB ile yaptığımız görüşmelerde seferberlik yapalım dedik. Bu yıldan başlayarak 10-15 bin konutluk kentsel dönüşüm, memur evleri ve hasılat paylaşımı projeleri olacak” dedi. 

2019’DAN ÖNCE BİTECEK

15 bin konut hedefi içinde Esenler’de gerçekleşecek 70-80 bin konutluk kentsel dönüşüm projesinin dahil olmadığını ifade eden Yıldırım, “Silivri’de sosyal konut, Bahçeşehir’de memur konutu yapacağız. 5. Levent bir dönüşüm projesi, gecekonduların dönüşümü var, sanayi dönüşümü var. Orası tamamlanmak üzere. Beykoz’da kentsel dönüşüm olacak. Pendik’teki ise sanayi arsası, o da dönüşüm. Birkaç dönüşecek yer var Sarıyer’de. Adet olarak büyük bir proje olmayacak Sarıyer ama maddi değeri yüksek bir proje olacak. Eyüp’te yine çalıştığımız bir kentsel dönüşüm projemiz var. Zeytinburnu’nda çalıştığımız bir projemizin son etabı var. Ona başlayacağız yakında. Bu projeler ile 10-15 bin konut inşa edilecek. 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesine kadar bu projelerin bir kısmına başlayıp, bir kısmını da bitireceğiz” dedi.

KİPTAŞ’a en çok sosyal konut için talep geldiğini söyleyen Yıldırım “Sosyal konuttan kastım da metrekare fiyatı 1.600 ile 1.800 TL arasında değişen konutlar. Sadece memurlara satılan konutlara da ilgi oluyor. Memur konutunu yapacağımız yerdeki arazi değerli ama sadece memurlara satılacak o proje” diye konuştu. 

Fırsat Projeleri