“Kentsel Dönüşüm Projelerinde Destek Olmaya Hazırız”

Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu, kentsel dönüşüm projelerindeki öncelikli hedeflerin; medeniyetimizin izlerini taşıyan tarihi ve kültürel yapıların korunması olduğunu söyleyerek, “Biz de Seha Yapı olarak 40 yıllık tecrübemizle bu hedefleri inşa etmek için belediyelerimize destek olmaya hazırız” dedi.

“Kentsel Dönüşüm Projelerinde Destek Olmaya Hazırız”
23.02.2018 - Cuma

Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu, Kentsel dönüşüm projelerindeki öncelikli hedeflerin; medeniyetimizin izlerini taşıyan tarihi ve kültürel yapıların korunması olduğunu söyleyerek, “Biz de Seha Yapı olarak 40 yıllık tecrübemizle bu hedefleri inşa etmek için belediyelerimize destek olmaya hazırız.” dedi.

“Belediyeler, şehirleri gelecek nesiller için hazırlıyor”

İstanbul’da 5’incisi düzenlenen “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”nde konuşan Seha Yapı’nın Genel Müdürü İskender Uslu, kentsel dönüşüm projelerine dair önemli açıklamalar yaptı. Kentsel dönüşümde belediyelerin önemine vurgu yapan İskender Uslu: “Arsa fiyatları sadece İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de değil, Anadolu’nun diğer kentlerinde de yüksek seyrediyor. Belediyelerimizin hak sahipleri ile geliştiricilerin anlaşması için gösterdiği çaba, süreçlerin kısalmasını sağlayabiliyor” dedi.

“Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız”

Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu konuşmasında, Konya’daki kentsel dönüşüm süreçleri ve Konya belediyelerinin başarılı uygulamalarından örnekler verdi. Uslu: “Kentsel dönüşüm projelerindeki öncelikli hedeflerin; medeniyetimizin izlerini taşıyan tarihi ve kültürel yapıların korunması, yeşil alanların yaşaması, meydanı olmayan şehirlerin meydana kavuşması, mesire ve eğlence alanlarının oluşturulması, trafiğin rahatlatılması, yaya akslarının genişletilmesi ve hava kirliliği sorunlarının bitirilmesi yönünde olması gerektiğini düşünüyorum. Biz de Seha Yapı olarak 40 yıllık tecrübemizle bu hedefleri inşa etmek için belediyelerimize destek olmaya hazırız.” dedi.

Türkiye’nin En Çok Proje Üreten 6. Şirketiyiz

Bugüne kadar yaklaşık 15 bin adet konutu sahiplerine teslim ettiklerini ifade eden Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seha Yapı olarak, Türkiye’nin en büyük yapı şirketleri arasında yer alıyoruz. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Real Estate Stars ödüllerinde başta Konya, Kırşehir ve Irak’taki projelerimizdeki 1.928 konutun inşasını tamamlayarak Türkiye’nin En Çok Proje Üreten 6. şirketi olma başarısını gösterdik.”

Fırsat Projeleri