Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim katılımcılarını faiz ve ek ödemelerden muaf tutarak ev sahibi yapmak amacıyla kurulmuş olan ve tüm kurumsal gereklilikleri bünyesinde barındıran bir firmadır. Gelir kaynağı olarak sadece katılımcılardan elde edilen katılım ücreti olarak belirlenmekte, bunların dışında dosya masrafı benzeri ek ücret talebinde bulunulmamaktadır.

Katılımevim Sistemi Nedir?
03.10.2019 - Perşembe

Katılımevim katılımcılarını faiz ve ek ödemelerden muaf tutarak ev sahibi yapmak amacıyla kurulmuş olan ve tüm kurumsal gereklilikleri bünyesinde barındıran bir firmadır. Gelir kaynağı olarak sadece katılımcılardan elde edilen katılım ücreti olarak belirlenmekte, bunların dışında dosya masrafı benzeri ek ücret talebinde bulunulmamaktadır. Katılım ücretleri ise, gayrimenkul veya araba alacak kişilerin tercih ettiği malın değerine göre belirlenmektedir. Kredi yöntemiyle çalışan diğer kurumlarla kıyaslama yapıldığında katılımevim sisteminin ne kadar avantajlı olduğu ortaya çıkmaktadır. Katılımevim projesinde yer alan kişiler herhangi bir faiz ödemesiyle karşılaşmadığı gibi, katılım için ödedikleri parayı da taksitler halinde ödeme imkânına sahip bulunmaktadır.

Katılımevim Sistemiyle Ev- Araba Sahibi Olma Yöntemleri

Bireyler her ne kadar tasarruf yaparak ev veya araba sahibi olma hayali kursa da, yaşam şartlarının getirdiği yükler, bu tür tasarrufların yapılmasını çok da mümkün kılmamaktadır. Ancak belirli bir program içerisinde ve sistemli bir şekilde tasarruf sağlayan projeler, bireylerin hayal ettikleri gayrimenkullere sahip olabilmesine olanak sağlamaktadır. Katılımevim projesinin sunduğu farklı modellerle taksitler halinde birikim yapmak ve birikiminiz belli bir noktaya ulaştığında hayal ettiğiniz ev veya arabayı almak mümkündür. Buna yönelik olarak hazırlanan tasarruf modelleri,

  • Rahat Model
  • Hızlı Model
  • Sabit Model
  • Esnek Model şeklinde planlanmış bulunmaktadır.

Rahat Model Nedir?

Katılımevim tarafında sunulan bu model, ev veya araba sahibi olmak isteyenler tarafından en fazla tercih edilen modeldir. Tamamen faizsiz birikim yöntemi olarak müşteri kullanımına sunulan rahat modelde, katılımcı herhangi bir faiz yükünün altına girmeden finans sağlamaktadır. Bu modelde katılımcı almak istediği finans miktarını kendisi belirlemekte, hedeflenen ödeme takvimi içerisinde düşük taksitler halinde ödeyebilmektedir. Katılımcıların yer aldığı bir ortamda canlı olarak yayınlanan ve resmi noter huzurunda yapılan çekilişlerle, teslimatların yapılacağı tarihler belirlenmektedir.

Hızlı Model Nedir?

Hızlı model, rahat modelin hızlandırılması mantığıyla çalışan bir modeldir. Bu modelde katılımcı ödemekle yükümlü bulunduğu aylık taksitlerini belli dönemlerde bir miktar daha fazla yapacağını taahhüt ederek bu modelden faydalanabilmektedir. Böylece, katılımcılar hayalini kurdukları ev veya arabayı daha kısa sürede alma imkânına sahip olabilmektedir. Bu modelde aylık ödemelerin ne zaman artırılacağı konusu da tamamen katılımcıların tercihlerine bırakılmakta, ödeme süresince ek ödeme gibi herhangi bir sürprizle karşılaşma olasılığı bulunmamaktadır.

Sabit Model Nedir?

Katılımevim tarafından projelendirilen bu yöntemde, sahip olunmak istenilen ev ev arabanın toplam tutarının yarısına ulaşıldığında kalan tutar katılımevim tarafından tamamlanmaktadır. Böylece katılımcı hayalindeki ev ev arabaya erken sahip olabilmekte, kalan ödemelerini de aynı düzende ödemeye devam edilebilmektedir. Bu yöntemde diğer modellerde uygulanan kura çekme yöntemi uygulanmaz. Bunun sebebi de, alınması planlanan mülk veya arabanın toplam tutarın yarısına ulaşılmış olmasıdır. Bu model faiz ödeme yükü altına girmeden düşük bir katılım bedeliyle hayallerin gerçeğe dönüşmesine olanak sağlamaktadır.

Esnek Model Nedir?

Bu modelde edinmek istediğiniz mülk ve arabayı alabilmek adına taksitler halinde birikim yapılması öngörülmektedir. Esnek modelde diğer modeller gibi sabit bir ödeme miktarı olmadığından, katılımcılar ekonomik durumları oranında taksit miktarı belirleyerek ödeme yapabilmekte, yine imkanları dahilinde ara ödemeler yaparak alım tarihini daha öne çekebilmektedir. Bu modelde birikim miktarının alınacak malın yarı değerine ulaşması halinde geri kalan tutar katılımevim tarafından tamamlanmaktadır. Böylece katılımcı kendi bulmuş olduğu ev veya arabayı teslim almakta, geri kalan taksitleri de herhangi bir faiz veya ekstra masrafa katlanmadan ödeyebilmektedir. Bu modelde de diğer modellerde olduğu gibi sadece küçük bir katılım ücreti ödenmesi yeterli olmaktadır.

 

Fırsat Projeleri

Sinpaş Marina Ankara

ANKARA / ÇANKAYA

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Siz Çok Kazanın Diye...

Siz Çok Kazanın Diye...

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Nef 36 Basınekspres

İSTANBUL / BAĞCILAR

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!