Kanal İstanbul Projesi Rönesans'ın Merceğinde!

Avrupa’nın en yüksek binasını, en uzun tünelini inşa eden Rönesans, şimdilerde Türkiye’nin mega projelerini inceliyor. Kanal İstanbul bunların en dikkat çekeni…

Kanal İstanbul Projesi Rönesans'ın Merceğinde!
29.04.2018 - Pazar

Avrupa’nın en yüksek binasını, en uzun tünelini inşa eden Rönesans, şimdilerde Türkiye’nin mega projelerini inceliyor. Kanal İstanbul bunların en dikkat çekeni. Dev şirket, çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul ihalesi için ön çalışmalara başladı.

İstanbul’a Sürpriz

Rönesans Holding ve Rusya Rönesans İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Düzyol, yakında İstanbul’a bir sürpriz yapacaklarını söyledi. Çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul ihalesi için ön çalışmalara başladıklarını dile getiren Düzyol, 45 kilometrelik kanal projesini tek bir şirketin üstlenmesinin zor olduğuna dikkat çekti. Düzyol, Hollandalı ve Belçikalıların olduğu, finans tarafında da Japonların yer alabileceği bir konsorsiyum düşünüldüğünü açıkladı. Kanal İstanbul ölçeğinde bir projenin Avrupa’da büyük iştah yarattığını ancak finansman konusunda bilgi beklentisi olduğunu dile getiren Düzyol, “Dünyada gündemde böyle başka bir proje yok. Dolayısıyla görüştüğümüz firmalar da heyecanlı. Kanal’ın etrafında bir şehir yaratılacak. Ama bizi heyecanlandıran kısmı güçlü mühendislik gerektiren kanalı açma süreci” dedi. Düzyol, İstanbul’un trafiğini rahatlatmak amacıyla hazırlanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesini de incelediklerini ekledi.

Akkuyu Nükleer Santraline İstekli

Hollanda’nın 140 yıllık inşaat şirketi Ballast Nedam’ı bünyelerine katarak altyapı konusunda önemli bir hamle yaptıklarını hatırlatan Düzyol, büyük altyapı projelerine hazırlanan Amerika pazarını da mercek altına aldıklarını söyledi. Rusya’da nükleer santral inşaatında çalışma lisansı olan tek yabancı firma olduklarını anlatan Düzyol, son olarak St. Petersburg’da bir nükleer tesisin yapımında rol aldıklarını kaydetti. Düzyol, Türkiye’de inşaatına başlanan Akkuyu Nükleer Santrali’nde de istenirse görev alabileceklerinin işaretini verdi.

Gülistan Alagöz/Hürriyet

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Validebağ Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Yücelpark

İSTANBUL / KARTAL

Yücelpark'ta %25 İndirim Avantajı

Yücelpark'ta %25 İndirim Avantajı