İstanbul Havalimanı Hizmete Açıldı!

İstanbul Havalimanı'nın ilk etabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle hizmete açıldı. 

İstanbul Havalimanı Hizmete Açıldı!
30.10.2018 - Salı

İstanbul Havalimanı'nın ilk etabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle hizmete açıldı. İstanbul Havalimanı'nın  yolcu kapasitesinin 200 milyona kadar çıkabileceğini belirten Erdoğan, şunları aktardı: "İlk etabı yılda 90 milyon yolcu kapasitelidir. Bu, tüm etaplar bittiğinde 150 milyona yükselecek, gerekirse 200 milyona çıkartılabilecektir."

İstanbul'un üçüncü havalimanının ilk fazı 29 Ekim günü düzenlenen törenle uçuşlara açıldı. Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla başladı. İstanbul Yeni Havalimanı açılış töreninde konuşan TBMM Başkanı Binali Yıldırım konuşmasında, "Kuruluşunun 95. yılında Cumhuriyet'in şanına yakışan bu eser, ülkemiz, milletimiz ve bölgemiz için hayırlı, uğurlu olsun" dedi. Yıldırım, "Çalışmaktan uslanmadık, eleştirilerden yılmadık, 'İnat da murattır' diyerek hamdolsun bugünlere ulaştık. Bu eser medeniyetimizin gücünü gösteriyor. Bu havalimanı bütün ihtişamıyla karşımızda duruyor. Attığımız her adımla ve her eserle cumhuriyetimizin temellerini sağlamlaştırıyoruz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Uçağı İniş Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan özel uçak "Can", saat 16.25'te İstanbul'da açılışı yapılacak havalimanına indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, yeni havalimanı apronunda resmi törenle karşılandı. Erdoğan'ı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve diğer ilgililer karşıladı.

Günün Anısına Biniş Kartı

Erdoğan, kullandığı elektrikli araçla bilet işlemlerinin yapıldığı THY kontuarına giderek görevlilerle sohbet etti. Görevliler de Erdoğan'a, günün anısına biniş kartı verdi. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile tören alanına geçtikten sonra davetlileri selamladı. Törende, Okay Temiz ve Roman Orkestrası ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Orkestrası konser verdi, havalimanının tanıtım filmi gösterildi. Açış konuşmalarının yapılacağı kürsü, havalimanının lale figürü şeklinde tasarlandı.

"İlk Etabı 90 Milyon Yolcu Kapasiteli"

"İstanbul bizim sadece en büyük şehrimiz değil, aynı zamanda ülkemizin en değerli markasıdır. İstanbul Havalimanı'nın tüm dünyaya, bölgemize, ülkemize hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. İstanbul bizim sadece en büyük şehrimiz değil, aynı zamanda ülkemizin en değerli markasıdır. Paha biçilmez bu şehre yaptığımız böylesine bu büyük eser işte bunun için adını İstanbul verdik. Atatürk Havalimanımız, burası tam kapasiteyle hizmete girdiğinde ticari seferlere kapanacak olmakla birlikte havalimanı vasfını koruyacak. Gerek havacılık fuarları gerekse başka birtakım faaliyetler için Atatürk Havalimanı aynı isimle hizmet vermeyi sürdürecektir." İstanbul Havalimanı'nın tüm etapları bittiğinde yolcu kapasitesinin 200 milyona kadar çıkabileceğini belirten Erdoğan, şunları aktardı: "İlk etabı yılda 90 milyon yolcu kapasitelidir. Bu, tüm etaplar bittiğinde 150 milyona yükselecek, gerekirse 200 milyona çıkartılabilecektir"

Fırsat Projeleri

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den 10 Yerine 5 Yılda Biten Kredi Kampanyası!

AND Pastel'den 10 Yerine 5 Yılda Biten Kredi Kampanyası!

İnistanbul

İSTANBUL / FATİH

İnistanbul'da Hayat Başlıyor

İnistanbul'da Hayat Başlıyor

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

124 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

124 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Panorama Incity

İSTANBUL / KAĞITHANE

Lansmandaki Son 2 Daireye Özel Net %30 İndirim

Lansmandaki Son 2 Daireye Özel Net %30 İndirim

Haftanın Fırsat Projesi 3

İSTANBUL / KAĞITHANE

Kaçırılmayacak Fırsat...

Kaçırılmayacak Fırsat...

Haftanın Fırsat Projesi 4

İSTANBUL / BAHÇEŞEHİR

Bahçeşehir’in Merkezinde Fırsat Proje

Bahçeşehir’in Merkezinde Fırsat Proje