home
kapat

İnşaat Sektöründe Katar Önemli Bir Yere Sahip

İnşaat sektörün heyecanla beklediği Katar'da gerçekleşecek fuar öncesi Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, Katar'ın sektör için önemli olduğunu söyledi.

İnşaat Sektöründe Katar Önemli Bir Yere Sahip
03.01.2018 - Çarşamba

Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, 17 - 19 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek Expo Turkey by Qatar 2018 fuarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hakan Kurt, Katar'ın özellikle inşaat sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. 

Expo Turkey by Qatar Fuarı'nın yapımcısı Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, emlak sitesi emlaktasondakika'ya açıklamalarda bulundu. 

Katar'la ülke olarak üç araçla ticaret yaptıklarını anlatan Başkan Hakan Kurt, "2017'de Katar'la ihracatın 750-800 milyon dolar civarında olabileceğini düşünüyorum. İthalat ise 300-350 milyon dolar seviyesinde kalacak. Katar ülkemize son 10 yılda 21 milyar dolar yatırım gerçekleştirdi. Türk şirketlerinin Katar'da üstlendiği müteahhitlik işleri. Son 10 yılda 13,5 milyar dolarlık proje bitirildi, devam eden 7,5 milyar doları alan proje var. Yani 20 milyar doları aşan taahhüt işi var. 2017 yılında Katar'a hazır gelen katılımcılar eli dolu döndü. 2018'de fuar merkezini değiştirdik. Şehir merkezinde fuar merkezinde organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz. Katar'daki reklam çalışmalarımızı artırdık, özellikle sosyal medyaya ağırlık veriyoruz. Fuarımızın ana partneri MÜSİAD oldu. Yapılacak fuarın iş anlamında çok daha verimli geçeceğini düşünüyorum. Katar, ülkemiz için her geçen gün daha önemli bir konuma geliyor" ifadelerini kullandı. 

Özellikle gayrimenkul sektörünün bu yıl yurtdışı satış ayağını geliştirebileceğini dile getiren Kurt, "Bu anlamda Katar çok kritik bir durumda. Bireysel ve kurumsal yatırımcı açısından çok önemli bir yer. Özellikle Türkiye'deki gayrimenkul sektörünün yabancı satış ayağını artırmak için kurumsallık şart. Şirketlerden bağımsız devlet garantili bir sistem oluşturabilirsek mevcut rakamların üzerine çıkabileceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu. 

Fuara gayrimenkul sektöründen katılacak firmalarla ilgili bilgi de veren Kurt, "Sinpaş GYO, Emlak Konut GYO, Artaş gibi firmaların yanı sıra Trabzo, Bursa bölgesinde faaliyet gösteren firmalarında ilgisi var. Sadece Trabzon'dan gayrimenkul anlamında 6 firma fuara geliyor. Gayrimenkul sektörünün Expo Turkey by Qatar'a ilgisi büyük" diye konuştu.

Fuara Türkiye'den üst düzey bürokratların da katılacağını anlatan Kurt, "Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, organizasyonumuzu ziyaret edecek gibi duruyor. Katar tarafından ise aynı düzeyde katılım olacak. Körfez krizinde Türkiye olarak Katar'ın arkasında durduk. Bu durum Katarlıların Türkiye'ye minnet duymasına neden oldu. Doğru yaklaşımlarla bunun faydasını göreceğiz" değerlendirmesinde bulundu. 

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.
 • Ege Vadisi

  ANKARA / ÇANKAYA

  Sinpaş Ege Vadisi'nde 0,75 Vade Oranı

  Sinpaş Ege Vadisi'nde 0,75 Vade Oranı

 • Sinpaş Marina Ankara

  ANKARA / ÇANKAYA

  Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

  Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

 • Aydos Land

  İSTANBUL / PENDİK

  2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

  2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

 • Metrolife

  İSTANBUL / SANCAKTEPE

  Yuva Kuracaksan Net 0,79 Vade Oranıyla Ev Alacaksın Sinpaş'tan

  Yuva Kuracaksan Net 0,79 Vade Oranıyla Ev Alacaksın Sinpaş'tan

 • Demir Country

  İSTANBUL / BEYLİKDÜZÜ

  Projede Fırsat'tan Demir Country'e Özel Tatil Kampanyası!

  Projede Fırsat'tan Demir Country'e Özel Tatil Kampanyası!

 • Nirvana Güneşli

  İSTANBUL / BAĞCILAR

  İstanbul'un Merkezinde Böyle fiyat Yok!

  İstanbul'un Merkezinde Böyle fiyat Yok!

yukarı