İngiltere'de Evsiz Kalmayacak

İngiltere, giderek artan evsiz sayısına dur demek için harekete geçti. Büyük şehirlerde evsizler için yaklaşık 28 milyon sterlinlik proje hayata geçirilecek.

İngiltere'de Evsiz Kalmayacak
23.11.2017 - Perşembe

İngiltere'de sokakta yaşayan insanlar için 28 milyon sterlinlik bütçe ayrıldı. Dev konut projesiyle evsizlerin sayısının hızla düşürülmesi amaçlanıyor. 

İngiliz Maliye Bakanı Philip Hammond, son dönemde sayıları giderek artan evsizlere ilişkin gerekli adımların atıldığını dile getirdi. Hammond, çok sayıda boş konut varken, insanların sokaklarda yaşamak zorunda kalmasının kabul edilemeyeceğini söyledi.

Hammond, konutları boş olan ev sahiplerinin konut vergisini yüzde 100’e kadar artırabilmesi için yetki verileceğini söyledi.

YARI YARIYA İNECEK

Hammond ayrıca hükümetin Batı Midlands bölgesi, Manchester ve Liverpool gibi şehirlerde evsizler yönelik pilot konut projelerine yaklaşık 28 milyon sterlin ayıracağını kaydetti.

Hedeflerinin evsizlerin sayısını 2022 yılına kadar yarı yarıya azaltmak, 2027’de ise tamamen sıfırlamak olduğunu Hammond, "İnovatif vergi politikamız halen 20 milyar varil petrole sahip sahada yeni yatırımlar yapmak isteyenleri cesaretlendirecek." ifadesini kullandı.

Fırsat Projeleri