Gül Şirketler Grubu'ndan 10 Milyar TL'lik Yatırım

Geçen sene temelini attığı projelerle dikkat çeken Gül Şirketler Grubu, yeni projeleri için harekete geçti.

Gül Şirketler Grubu'ndan 10 Milyar TL'lik Yatırım
02.03.2017 - Perşembe

Geçen sene temelini attığı projelerle dikkat çeken Gül Şirketler Grubu, yeni projeleri için harekete geçti. 8 yeni projeyi hayata geçirecek Gül Şirketler Grubu'nun bu projelerle birlikte yatırım değerinin 10 milyar TL'yi bulacağı bildirildi.

2017 ile birlikte kampanyalarına hız veren şirket, birçok kişiyi ev sahibi yaparken, yeni projeler için de düğmeye bastı. Grup, 2016 yılında başlattığı projelerle birlikte yeni yılın sonuna kadar toplam 10 milyar TL değerinde yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, grubun hedeflerine yönelik açıklamalarda bulundu. Geçen yılın vermiş olduğu olumsuz havaya rağmen yatırıma ara vermeyi düşünmediklerini belirten Metin Gül, çalışmalarına aynı hızla devam edeceklerini söyledi.

2016 yılında bir yandan 'Güneşli Gül Proje Express, 'Beylikdüzü Vira İstanbul', 'Zeytihburnu Yedi Mavi' projelerine başlarken, bir yandan da 'Gaziosmanpaşa TEM Point' ve 'Seyrantepe Avangart İstanbul' için düğmeye bastıklarını hatırlatan Gül, Şimdi de 2017 yılı projelerimiz olan 'TEM Point' ve 'Avangart İstanbul' projelerine start vererek, inşaat çalışmalarını başlatıyoruz" şeklinde konuştu.

8 YENİ PROJE

Gül Şirketler Grubu olarak ayrıca 8 yeni projeyi daha hayata geçirecekleri bilgisini veren Gül, şöyle devametti: "Projeler bittiğinde toplam yatırım değeri 10 milyar TL’yi bulacak. 12 projeyi aynı anda yürütüyor olacağız. Beylikdüzü, Büyükçekmece, Bahçeşehir; Seyrantepe, Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa bölgelerinde konumlandırdığımız bu yatırımlar konut, villa, ticari alan ve alışveriş merkezi şeklinde olacak"

PROJELER VE MÜŞTERİLERİMİZ NE KADAR İDDİALI OLDUĞUMUZU GÖSTERECEK

Metin Gül, hayata geçirdikleri projelerin ve müşterilerin bundan sonrası için sektörde ne kadar güçlü olduklarının göstergesi olacağını dile getirdi. En önemli işlerini ise yeni araziler alarak proje geliştirmek olduğunu aktaran Metin Gül, "İstanbul merkezinde çok fazla yer kalmadı, ancak biz prim yapacak potansiyeli yüksek ve şehir merkezinden uzakta olmayan arazilerle ilgileniyoruz. Açıkladığımız yeni yatırımlar dışında yeni araziler satın alıp yeni projeler geliştirmeye de bir yandan devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

TEM POİNT VE AVANGART İSTANBUL'DA ÖN TALEPLER BAŞLADI

Şirketin yönetim kurulu üyelerinden Sönmez Aydın ise Gül Proje'nin TEM Point ve Avangart İstanbul hakkında açıklamalarda bulundu. Sönmez Aydın, TEM Point ve Avangart İstanbul’un çok değerli projeleri olduğunu belirterek, "TEM Point’te ön talep toplanmaya başlandı. Projede yer alan ilk 50 daire peşin alımlarda metrekaresi 3 bin 800 liradan başlayan fiyatlarla görülmemiş bir fırsatla satışa sunuldu. 75 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen proje, 468 konut, 276 rezidans, otel ve alışveriş merkezi olmak üzere karma bir proje olarak yükseliyor" şeklinde konuştu.

Sönmez Aydın Avangart İstanbul projesi için de "Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul Avrupa Yakası’nın değerli bölgelerinden Seyrantepe’de TT Arena Stadı’nın yanında inşa edeceğimiz bir proje. ‘Avangart İstanbul da lansman öncesi avantajlı fiyatlarla satışa başladı. Bulunduğu lokasyona rağmen fırsat fiyatlarıyla sunulan ‘Avangart İstanbul’da peşin alımlarda metrekare fiyatları 7 bin 142 TL’den daireler 354 bin 450 TL’den satışa sunuluyor. Ulaşım ağlarının kesişim noktasında yer alan projemizde daire teslimlerinin 30 ay sonra gerçekleşmesini planlıyoruz. Öte yandan Gül Şirketler Grubu olarak bu yılın sonunda ise toplam 4 milyar TL ciro hedefliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Fırsat Projeleri