Gaziantep Ortadoğu'nun Merkezi Olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Suriye ve Irak meseleleri çözüldüğünde Gaziantep'in Ortadoğu'nun merkezi olacağını söyledi. Gaziantep ve bölgeye yönelik açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Ortadoğu’nun yeniden şekillenmesi esnasında herkesin bu pazarlara erişmek için birbiri ile rekabet edeceğini dile getirdi.

Gaziantep Ortadoğu'nun Merkezi Olacak
28.02.2018 - Çarşamba

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Suriye ve Irak meseleleri çözüldüğünde Gaziantep'in Ortadoğu'nun merkezi olacağını söyledi. 

Gaziantep ve bölgeye yönelik açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Ortadoğu’nun yeniden şekillenmesi esnasında herkesin bu pazarlara erişmek için birbiri ile rekabet edeceğini dile getirdi. Fatma Şahin, “Her şey hal yoluna girdiğinde Ortadoğu’nun merkezi Gaziantep olacak” dedi. Fatma Şahin özellikle yabancı yatırımcılar için Gaziantep’in çok önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekti.

Ortadoğu’daki savaş durumuna ilişkin Fatma Şahin, “Bu ilelebet böyle gitmeyecek. Bölgemiz, özellikle Suriye ve Irak meselesi hal yoluna girdiği zaman, bölgenin ve Ortadoğu’nun fuar merkezi olacağız. Afrin yeniden yapılanırken, merkez Gaziantep olacak, Cerablus yeniden yapılanırken merkez Gaziantep olacak. Çünkü bu jeostratejik konum ve riskler yönetildiğinde büyük bir fırsata dönüşüyor” diye konuştu.

Her yıl mart ayında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen, 25 bine yakın gayrimenkul profesyoneli ve dünyadaki bütün büyük oyuncularının ziyaret ettiği MIPIM Fuarı’na bu yıl ilk kez katılma kararı aldıklarını açıklayan Fatma Şahin, bu yıl 13-16 Mart’ta gerçekleştirilecek MIPIM’e katılma sebeplerinin söylem ve eylem birliği oluşturmak olduğunu anlattı. Şahin, her konuda dünya ile aynı dili konuşamadıkları takdirde rekabeti yönetemeyeceklerini, dolayısıyla hiç bir hedefe ulaşamayacaklarını belirtti.

Gaziantep olarak özellikle kentsel dönüşüm projeleri ile adlarından söz ettirmek olduğunu aktaran Şahin, "Biz şehrimizi sadece kendimiz için değil, dünyadaki herkes için yaşanılır kılma noktasında çalışıyoruz. Bu nedenle dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’e katılmak bizim için kaçınılmazdı. Hem dünyadaki trendleri görüp şehrimizi ona göre planlamak, hem de şehrimizi tanıtıp dünyadaki dev oyuncuları davet etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Fırsat Projeleri

İkinci Ev're Sancaktepe

İSTANBUL / SANCAKTEPE

Bu Fiyatlara Bu Fırsat Kaçmaz

Bu Fiyatlara Bu Fırsat Kaçmaz

Evora Denizli

DENİZLİ / BABADAĞ

Evora Denizli'de %25 İndirim Avantajı

Evora Denizli'de %25 İndirim Avantajı

Makyol Santral

İSTANBUL / ESENYURT

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Makyol Santral'de Ödemelerinizi Erteleyin

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Yücelpark

İSTANBUL / KARTAL

Yücelpark'ta %25 İndirim Avantajı

Yücelpark'ta %25 İndirim Avantajı

Nevbahar Üsküdar

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Üsküdar'ın Merkezinde Çok Özel Bir Yaşam

Üsküdar'ın Merkezinde Çok Özel Bir Yaşam