En Düşük Konut Fiyatları Hangi İlçede?

Konut sektörünün kalbi niteliğindeki mega şehir İstanbul'da en düşük fiyatlı konutların bulunduğu ilçe belli oldu. Peki İstanbul'da en düşük konut fiyatları hangi ilçede? İşte cevabı...

En Düşük Konut Fiyatları Hangi İlçede?
13.07.2018 - Cuma

Türkiye Veri İşleme Merkezinin (TUVİMER) geliştirdiği Tapusor.com verilerinden hazırladığı "İstanbul'da ve İlçelerinde Ortalama Konut Metrekare Fiyatları" başlıklı araştırma sonuçlarını göre İstanbul'da ortalama en düşük konut fiyatlarının bulunduğu ilçe Esenyurt. Araştırmaya göre ortalama en düşük metrekare fiyatında ilk sırada 2 bin 204 TL ile Esenyurt geliyor.

SİLİVRİ KONUT FİYATLARI 

TUVİMER verilerine göre Esenyurt ilçesini yine metrekare birim fiyatına göre 2 bin 312 ile Çatalca, 2 bin 378 ile Sultanbeyli, 2 bin 460 TL ile Silivri takip ediyor.

BAKIRKÖY KONUT FİYATLARI

Konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe ise Beşiktaş. Beşiktaş'ta metrekare fiyatı 11 bin 409 TL, Sarıyer'de 9 bin 879 TL, Bakırköy'de ise 7 bin 925 TL.

EN DÜŞÜK KONUT FİYATLARI OLAN DİĞER İLÇELER

Metrekare birim fiyatına göre Sultangazi 2 bin 524 TL, Sancaktepe 2 bin 766 TL, Beylikdüzü  ise 2 bin 814 TL ile konut fiyatı en düşük ilçeler arasında ilk 10 arasında yer alıyor. 

Verilere ilişkin açıklamalarda bulunan Tapusor Genel Koordinatörü Ömer Türkoğlu, geçen yıl İstanbul'da 238 bin konut satıldığını anımsatarak, en çok konut satışı gerçekleştirilen ilk 5 ilçede metrekare değerlerinin ortalamanın altında olduğunu vurguladı. 

EN ÇOK KONUT SATILAN İLÇELER

En çok konut satılan 5 ilçenin 39 bin 676 adetle Esenyurt, 11 bin 734 adetle Sancaktepe, 11 bin 467 adetle Beylikdüzü, 10 bin 853 adetle Pendik, 9 bin 812 adetle Başakşehir olduğunu dile getiren Ömer Türkoğlu, bu 5 ilçede 83 binin üzerinde konut satış işlemi gerçekleştiğini söyledi. 

Bu durumun İstanbul'da 2017 yılı içinde gerçekleşen konut satışlarının yaklaşık olarak 3'te birinin 39 ilçenin sadece 5 tanesinde olduğunu gösterdiğini belirten Türkoğlu, "Bu yılın ilk 5 ayında İstanbul'da 88 bin 772 konut satılmış. Yine aynı durum söz konusu. En çok konut ortalama metrekare fiyatı düşük olan ilçelerde satılıyor. İstanbul'da trend ucuz konut diyebiliriz." diye konuştu.

İLÇELERE GÖRE KONUT METREKARE FİYATLARI

Araştırmaya göre İstanbul ilçelerinin konut metrekare fiyatları ise şöyle:

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Validebağ Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Nevbahar Üsküdar

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Üsküdar'ın Merkezinde Çok Özel Bir Yaşam

Üsküdar'ın Merkezinde Çok Özel Bir Yaşam

Kuzeyşehir Koru

İZMİR / MENEMEN

Türkiye'nin En İddialı Ödeme Planı

Türkiye'nin En İddialı Ödeme Planı