Dev Kampanya! Evinizi Şimdi Alın Ödemeye 2019'Da Başlayın!

Sektörü hareketlendirecek yeni bir kampanya başlatan inşaatçılar, ödemeleri 1 yıl öteleyerek ev almak isteyenlerin yüzünü güldürüyor. 

Dev Kampanya! Evinizi Şimdi Alın Ödemeye 2019'Da Başlayın!
23.08.2017 - Çarşamba

Ekonomide çarkların dönmesini ve konut satışlarını hızlandırmak için seferberlik başlatan gayrimenkul sektörü, sonbaharda dev bir hamleye imza atacak.

Sabah'ın haberine göre 15 Temmuz hain darbe girişiminden hemen sonra sektörü hareketlendirmek için iki kere kampanya atağına kalkan inşaatçılar, bu kez daha büyük bir atak yapacak.


İnşaatçılar, geçtiğimiz günlerde sektörü şaha kaldırmak için yeniden Emlak Konut GYO'nun kapısını çaldı. İnşaat sektörünün önde gelen temsilcilerinin başkanlarının da bulunduğu görüşmeye Emlak Konut GYO'nun yüklenici firmaları da katıldı. Konut sezonunun açıldığı eylül ayına kampanyayla başlamak isteyen sektör temsilcileri konuyu geniş kapsamlı masaya yatırıp, firmaların yetkililerinden oluşan bir heyet oluşturarak çalışmalara başladı. 

istanbul


Peşinatlar Taksitlendirilecek


Edinilen bilgilere göre kampanya atağı bu kez Emlak Konut GYO çatısı altında olmayacak. Firmalar insiyatif alarak kampanyaya başlayacak. Yüklenici firmaların mevcut satış koşullarına kampanyayla birlikte devam edebilecekleri ortaya çıktı. Kampanyanın ana temelinin yüzde 20 peşin, yüzde 80 banka kredisi kullanımı oluştururken, tüketicinin ödeme koşullarına göre minimum yüzde 5 peşinat sonrası geriye kalan yüzde 15'lik meblağ ise taksitlere bölünecek.

4 Bankadan Onay


Kampanya kapsamında en dikkat çeken detay ise tüketicinin bugün satın alacağı evin kredi taksit ödemelerine Ocak 2019'da başlaması oldu. Kullandırılacak konut kredisi faiz oranlarında ise kampanyaya katılacak bankaların baz faiz oranlarının uygulanması kararlaştırıldı. Kampanya 15 Eylül'de başlayıp, 15 Kasım'da sonlandırılacak. Edinilen bilgilere göre, bankalarla yapılan görüşmelerin sürdüğü ve birkaç bankanın daha katılım sağlayabileceği öğrenildi. Görüşmeler kapsamında kampanyaya Finansbank, Akbank, Yapı Kredi ve Vakıf Katılım ile anlaşıldı. 

istanbul gece

Peşin Ödemede İndirim


Kampanya kapsamında peşin alımlarda yüzde 15 indirimin uygulanacak ve kredi kullanan müşteriye satılacak bağımsız bölüm tapularının 1 yıl sonra verilmesine de imkan sağlanacak. Kampanya atağının Emlak Konut önderliğinde başlatılmadığı için firmaların bankalara ödenecek katkı payları sonucu yüklenicilerin satış toplam gelirinin altında kalması halinde Emlak Konut kendi pay oranı dışında katkı sağlamayacak.

Fırsat Projeleri