Demirağlar Dört Bir Yanı Sarmaya Devam Ediyor

İBB'nin “her yerde metro, her yere metro” hedefiyle hız kazandırdığı raylı sistem yatırımlarına bir yenisi daha eklendi.

Demirağlar Dört Bir Yanı Sarmaya Devam Ediyor
05.09.2017 - Salı

İBB'nin “her yerde metro, her yere metro” hedefiyle hız kazandırdığı raylı sistem yatırımlarına bir yenisi daha eklendi. Bu bağlamda Tavşantepe Tuzla Metro inşaatı da başladı.

Birbiri ardına yeni metro inşaatlarına başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), her yerde metro her yere metro hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Kartal-Tavşantepe Metro Hattı'nın hizmete girmesi ve yapımı devam eden Kaynarca- Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nın ardından Pendik’e yeni metro hatları da gelmiş olacak.

İnşaatına yeni başlanan Tavşantepe Tuzla Metrosu için ihale bitiş tarihi 34 ay olarak belirlenirken, metro hattı Kaynarca (Tavşantepe)-Çamçeşme-Tuzla Hattı ve Pendik Merkez-Kaynarca Hattı olmak üzere iki ayrı güzergâhtan oluşuyor.

Tavşantepe Metro Hattı ise kuyruk tüneli sonundan başlayarak Kaynarca Merkez, Çamçeşme, Kavakpınar, Esenyalı, Aydıntepe ve Tuzla Tersane, Tuzla Belediyesi istasyonlarından meydana gelecek.

Fırsat Projeleri