Dekonstrüktivist Mimarinin Temsilcisi Türkiye'de!

Geberit’in bu yıl ki konuğu Wolf D. Prix, Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #5 etkinliğiyle Türkiye’de olacak.

Dekonstrüktivist Mimarinin Temsilcisi Türkiye'de!
14.09.2017 - Perşembe

Geberit’in bu yıl ki konuğu Wolf D. Prix, Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #5 etkinliğiyle, 1 Kasım Çarşamba günü  Türkiye’de olacak.

Wolf D. Prix, Robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için olağanüstü hizmetleri olabileceğine inanan dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcilerinden. Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a gelecek olan Wolf D. Prix, mimaride ilerici ve provakatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana değerlendirilmesinden yana.

Prix, 1 Kasım Çarşamba günü ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliği çerçevesinde, Yapı-Endüstri Merkezi’nde mimarlarla buluşacak. 2017 mottosunu  ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ olarak belirleyen İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle etkinliklerini bu yılda sürdürüyor.

1 Kasım Çarşamba günü YEM’de 5’inci kez yapılacak etkinliğin bu yılki konuğu ise dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcisi ve COOP HIMMELB (L) AU'nun kurucu ortağı, tasarım müdürü ve CEO'su Wolf D. Prix olacak.

Teknolojinin Mimariyle Buluşması!

rix, ayrıca robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için nasıl fayda sağlayacağını katılımcılarla paylaşacak. Prix;Coop Himmelb(l)au Mimarlık Ofisi’nin sahibi olmasının yanı sıra Büyük Avusturya Devlet Nişanı ve Avusturyalı Bilim ve Sanat Şeref Madalyası, dahil olmak üzere çok sayıda ödülün de sahibi.

Viyanalı mimar Prix, güncel projelerinde robot teknolojisinden sıklıkla faydalanma nedenlerini ve yeni nesil mimar ile tasarımcılara anlatacak.1 Kasım Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde tasarımcı ve mimarlar ile buluşacak olan Wolf D. Prix, konuşmasının ardından yöneltilen soruları da yanıtlayacak.

Fırsat Projeleri