Davul Ve Zurnalar Kentsel Dönüşüm İçin Çaldı

Kayseri'de kentsel dönüşüm kapsamında başlatılan yıkım çalışmasına vatandaşlar davul zurna çalarak destek verdi.

Davul Ve Zurnalar Kentsel Dönüşüm İçin Çaldı
10.08.2017 - Perşembe

Kayseri'de kentsel dönüşüm kapsamında başlatılan yıkım çalışmasına vatandaşlar davul zurna çalarak destek verdi.

Kayseri Kocasinan Belediyesi'ne bağlı Yunus Emre Mahallesi'nde 116 bin metrekare alanı içinde yer alan eski ve ruhsatsız yapıların yıkımı düzenlenen törenle başladı. Kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilen yıkım törenine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da katıldı. Proje kapsamında evleri yıkılan vatandaşlar ise yıkıma davul zurna eşliğinde destek verdi.

Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, davul zurna eşliğinde ellerindeki balyozlarla hak sahipleriyle birlikte eski evlerin yıkımını başlatırken, bir vatandaş davul zurnaya oyunuyla eşlik ederek yıkım çalışmalarına desteğini gösterdi.

Bu arada açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, törende yaptığı konuşmada, proje kapsamında 116 bin metrekare alanda bin 496 adet 3+1 daire inşa edileceğini dile getirdi.

Karşılıklı rızayla bu işi yürütebilmek için yoğun bir gayret sarf ettiklerini dile getiren Ahmet Çolakbayrakdar, "Bugün geldiğimiz noktada yüzde 90'a yakın bir oranda hak sahipleri ve mülkiyet sahipleri ile anlaşmış durumdayız. Şükür Allah'a kalan kısımla ilgili de umut ediyorum ki önümüzdeki günlerde kalan yüzde 10'luk kısımla alakalı anlaşmalarımız tamamlanacak ve önümüzde bir engel kalmadan Yunus Emre Mahallesi'nin değişmesi ve dönüşmesi için gerekli olan adımlar atılacaktır" ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmalarının eskimiş ve köhnemiş binaların yıkılmasından ibaret olmadığını belirterek, bu çalışmalarla vatandaşlara yeni bir yaşam alanı inşa ettiklerini ve çağdaş yaşam alanları içerisinde olan hizmetleri kentsel dönüşüm projeleriyle beraber hayata geçireceklerini aktardı.
 

Fırsat Projeleri