Bursa'daki Projeler Havadan Gözlemlendi

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa konut projelerini havadan inceledi.

Bursa'daki Projeler Havadan Gözlemlendi
20.11.2017 - Pazartesi

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa konut projelerini havadan inceledi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte Bursa Konut Projeleri incelemesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Çavuşoğlu'nu projeler hakkında bilgilendiren Alinur Aktaş, hbir saat süren inceleme gezisinin ardından, "Bursa, hızla büyüyen bir şehir. Bursa'da sokağa çıktığınızda kime sorarsanız sorun, ilk madde ulaşım, trafiğin durumu, toplu ulaşımın kalitesi, hızı ve fiyatıyla ilgili sıkıntıdan bahsediliyor. Ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Bursa'ya, genel bir fotoğrafa dikey olarak da bakalım istedik. Faydalı bir gezi oldu. Notlarımızı aldık, insanımızın hayatını kolaylaştıracak çalışmalarla yeni dönemin farkını hissettireceğiz" ifedelerini kullandı.

Aktaş yapılan çalışmaların olumlu etkilerinin olacağını da kaydederek, "Bugün ve bundan sonra yapılacak çalışmalar, uzun yıllar olumlu etkilerini hissettirecektir. Hem merkezi hükümet imkanlarını hem Büyükşehir Belediyesi imkanlarını hem de hayırseverler, yap-işlet-devret ve iş adamları imkanlarını kullanacağız, hep birlikte adım atacağız" şeklinde konuştu.

BURSA'YA ÇOK DAHA GÜZELLİKLER KATACAĞIZ

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçe belediyeleriyle de iş birliği içinde, ortak akılla güç birliği oluşturarak, Bursa'ya çok daha güzellikler katılacağını söyledi. Bursa için verimli adımlar atılacağının da altını çzien Aktaş, "Bugüne dek tespitlerim vardı ama bizatihi görmek de iyi oldu. Bu incelememizin ardından şehrin doğusundaki çalışması durdurulan İsabey katı atık toplama istasyonu, Vakıf'taki 250 dönümlük park, Kestel'deki su fabrikasının olduğu alan, şehrin batısındaki kentsel dönüşüm ve Nilüfer'deki durumu, stadyum ve Acemler civarındaki yoğun trafik sirkülasyonundaki sıkışıkları, kuzey ve güney hattındaki T2 hattı ve buna bağlantılı yolların durumunu genel anlamda değerlendirdik. Aldığımız notları bir bir hayata geçirmek durumundayız. Bu izlenimlerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızla da paylaşıp inşallah Bursa'yı layık olduğu yere daha fazla götürmek adına hükümet ve yerel idare olarak büyük bir güç birliğiyle hareket edeceğiz. Bursa'nın yarınları daha güzel olsun" diye konuştu.

Trafiğin yoğunluğuna da değinen Aktaş, ulaşımın kalitesi ve toplu ulaşım fiyatlarında plan dahilinde iyileştirmeler yapılacağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: "Bursa gibi hızlı büyüyen yoğun şehirlerde trafik maalesef kaçınılmaz bir gerçek ama yapacağımız uygulamalarla bunu minimize etmek lazım. Sabah, akşam ve hafta sonu belirli saatlerin pik saatler olduğunu unutmamak lazım. Kesinlikle yapılabilecek önemli dokunuşlar ve hamlelerimiz olacak"

Fırsat Projeleri