İstanbullu Gelin Dizisindeki Boran Konağı Nerede?

STAR TV ekranlarının sevilen dizisi İstanbullu Gelin, konusu ve oyuncularıyla olduğu gibi çekim yapılan mekanlarıyla ön plana çıkıyor. İstanbullu Gelin dizisinin çekimlerinde kullanılan Boran Konağı herkes tarafından büyük beğeni topluyor. Peki İstanbullu Gelin Dizisindeki Boran Konağı nerede?

İstanbullu Gelin Dizisindeki Boran Konağı Nerede?
15.03.2018 - Perşembe

Boran Konağı, İstanbullu Gelin dizisinde en çok ilgi çeken mekanlardan. Son zamanlarda dizilerde çekim mekanı olarak kullanılan lüks evler gerek mimari stilleri gerekse iç dekorasyonları açısından ilgi çekiyor. İstanbullu Gelin’deki Boran Konağı nerede?

İstanbullu Gelin adlı televizyon dizisinin ana çekim mekanlarından olan Boran Konağı, bütün dizi izleyicileri tarafından merak ediliyor. Dizi ve sinema filmlerinde kullanılan çekim mekanı lüks evler ile iç dekorasyon, izleyenlerin her zaman dikkatini çekiyor.

Dizilerin konusu ve cast kadar, dizinin çekildiği yer ve mekan olarak kullanılan evler en  çok merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte bu dizilerden biri de Deniz Koloş’un yönetmenliğini yaptığı ve Özcan Deniz, Aslı Enver, İpek Bilgin, Salih Bademci, Dilara Aksü ve Fırat Tanış gibi oyuncuların rol aldığı “İstanbullu Gelin”.

İstanbullu Gelin Boran Konağı!

Yapımcılığını O3 Medya’nın yaptığı dizinin bir çok önemli sahnesi Boran Konağı’nda çekiliyor. Oldukça ilgi gören dizinin de konusu bir hayli ilginç.  Dizi de, İstanbul’da yaşayan Süreyya isimli genç kızın Bursalı zengin ve karizmatik iş adamı Faruk ile evlenerek Bursa’ya yerleşmesini konu alıyor. Dizinin kahramanı Boran ailesi ihtişamlı bir konakta yaşamaktadır.

Dizide ailenin gelini özgürlüğüne düşkün, modern bir kadın karakteri ile gelenek ve göreneklerine sıkı sıkıya bağlı olan eşiyle olan büyük aşkını ve  ailesiyle yaşadığı sorunları konu alıyor.

Boran Konağı Nerede?

İstanbullu Gelin dizisindeki Boran Konağı nerede? Star TV’nin sevilen dizisi İstanbullu Gelin’de izlediğimiz büyük konak aslında Bursa’da değil. Şaşırtıcı olan bu detaydan sonra, Konak dizi için İstanbul’da sıfırdan inşa edildi dersek daha çok şaşıracaksınız.

Boran Konağı Nasıl İnşa Edildi?

Konak, dizi için özel olarak Beykoz Kundura Fabrikası’nda 5 ayda inşa edildi. Konak, eski Bursa evlerinin tüm özelliklerini barındırıyor. Örneğin, geniş bahçe ve havuzuyla dikkat çeken konağın tasarım ve inşasından önce geleneksel Bursa evlerinin bütün özellikleri ve tarihi dokusu detaylıca incelendi.

Boran Konağı’nın Büyüklü Ne  Kadar?

Bahsi geçen konak, 35 kişiden oluşan 3 farklı ekip tarafından inşa edildi. Konağın kapalı alanı 800 m2’yi buluyor, Açık alan büyüklüğü ise bin m2. Konağın iç tasarımında kullanılan mobilya ve aksesuarlar ise, diziye özel olarak dizayn edildi. İstanbullu Gelin dizisi çekimlerinde kullanılan Boran Konağında toplam 9 yatak odası, bir çalışma odası, salon, yemek salonu ve mutfak yer alıyor.

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Skyland İstanbul

İSTANBUL / ŞİŞLİ

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

En Cazip Yatırım İçin Tek Anahtar

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Validebağ Konakları

İSTANBUL / ÜSKÜDAR

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Şehrin Merkezinde Konak Yaşamı

Kuzeyşehir Koru

İZMİR / MENEMEN

Türkiye'nin En İddialı Ödeme Planı

Türkiye'nin En İddialı Ödeme Planı

Nef Çekmeköy

İSTANBUL / ÇEKMEKÖY

Nef Ev Değiştirme Kampanyası

Nef Ev Değiştirme Kampanyası