Birikimevim Yorumları

Birikimevim, gayrimenkul ve otomotiv sektöründeki 30 yıllık bilgi ve deneyimlerin sağladığı tecrübeler ışığında projelendirdiği faklı modellerle ev ev otomobil sahibi yapmaktadır.

Birikimevim Yorumları
08.10.2019 - Salı

Birikimevim, gayrimenkul ve otomotiv sektöründeki 30 yıllık bilgi ve deneyimlerin sağladığı tecrübeler ışığında projelendirdiği faklı modellerle ev ev otomobil sahibi yapmaktadır. Tamamen faizsiz, ek ödemesiz ve katılımcıların bütçe olanaklarına göre düzenlenen aylık ödemelerle projelendirilmiş modeller, bireylerin borç yükü altında ezilmeden gayrimenkul sahibi olabilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu güne kadar binlerce ailenin katılımıyla her geçen günü büyüyen ve gelişen birikimevim, yurt çapında yaygın şubeleri aracılığıyla hizmet sunumu yapmaktadır.

Katılımcılardan katılım payı dışında herhangi bir ekstra gider talebinde bulunulmadığı gibi, tüm süreç katılımcıların kendi bütçeleri doğrultusunda planlanmaktadır. Gayrimenkul sektöründe yaşanan durgunluk ve düşüşleri kendine has yöntemlerle durduran ve sürekli yükseliş trendine dönüştüren faizsiz finans yöntemler, ev sahibi olmak için kredi alma zorunluluğunu ortadan kaldırmış bulunmaktadır. Faizsiz finans sektörünün lider firmalarından biri olan birikimevim, küçük bütçelerle tasarruf edebilme yöntemleriyle isteyen herkesi hayallerine kavuşturmakta, ev ve araba sahibi olmalarına önemli katkılar sağlamaktadır.

Birikimevim Modelleri Nasıl Çalışır

Birikimevim kuruluş amacı olarak alt ve orta gelir gurubunun faiz ödemesi, ara ödeme, ekstra masraflar, kredi sigorta bedelleri, yüksek aylık taksit ödemelerinden muaf bir şekilde gayrimenkul sahibi olmasını sağlamayı hedeflemiştir. Buna yönelik olarak yapılan projelendirme çalışmaları sonucunda her gelir gurubunun kolayca katılım sağlayabileceği modeller oluşturulmuştur.

  • Sabit sistem
  • Erken teslimatlı sistem
  • Serbest sistem birikimevim tarafından sunulan faizsiz gayrimenkul alım yöntemleridir.

Sabit sistem nasıl işler?

Sabit sisteme dâhil olarak ev sahibi olmak isteyen katılımcılar diledikleri ev veya otomobile küçük tasarruflarla sahip olabilmektedir. Bu modelde katılımcı öncelikle alacağı evin bedelini belirlemekle sisteme dâhil olma sürecini başlatmış olur. Sonrasında kendi bütçe olanakları doğrultusunda peşinatlı veya peşinatsız seçeneklerden birini tercih eder. Taksit ödeme miktarlarını da kendi bütçesine göre belirleyen katılımcı ile karşılıklı sözleşme imzalanmasından sonra, noter huzurunda yapılan kura ile evin teslim edileceği tarih belirlenir. Sözleşmede belirtilen tarih geldiğinde katılımcı evini teslim alarak hayallerini gerçekleştirmiş olur.

Erken teslimatlı sistem nasıl işler?

Bu sitemde işleyiş sabit sistemle aynı süreçlerin izlenmesiyle sonuçlanmakla birlikte, diğer sistemden bir konuda ayrılmaktadır. Erken teslimatlı sistemde teslimat sonrası aylık ödemeler her yıl belli miktarlarla artırılmaktadır. Böylece katılımcı borçlanmış olduğu miktarı daha kısa sürede ödeyerek gayrimenkul alım sürecini daha kısa sürede sonlandırma imkânına sahip olur.

Serbest sistem nasıl işler?

Bu sitemde katılımcılar evlerinin teslim tarihlerini yapacakları ödeme planlarıyla kendileri belirlemektedir. Bu modelde katılımcı belirlenen tarihlerde ara ödeme yapabilir. İstediği dönemlerde aylık ödeme tutarlarını yükseltebilir. Ev teslimatı sonrası ödemelerini de borcunun erken bitmesine yönelik olarak artırabilmektedir. Tüm modeller ana fikir olarak katılımcının evini hangi yöntemle alabileceğine kendisinin karar verebilmesine yönelik olarak tasarlanmış bulunmaktadır.

Birikimevim Yorum ve Şikâyetler

Birikimevim hakkında gerek basında gerekse internet forumlarında müspet yorumlar yer almaktadır. Bazı istisnai durumlarda şikâyetlerin olması da doğal karşılanmalıdır. Her yıl binlerce kişinin ev ve araba sahibi olduğu bir platformda, insandan kaynaklanan hatalar olması gayet makul karşılanması gereken sorunlardır. Günümüzde internet üzerinden araştırma yapmak ve ihtiyaçlar doğrultusunda seçim yapmak eski dönemlere göre oldukça kolay bir hale gelmiştir. Katılım yapmayı düşünen her birey gayrimenkul sahibi olmak adına bu tür araştırmaları yaparak titiz analizler yapmalıdır.

Birikimevim tarafından kullanıma sunulan tüm yöntemler, herkesin faiz yükü altına girmeden gayrimenkul sahibi olmasına yönelik olarak projelendirilmiş bulunmaktadır. Katılım sağlamak isteyen her birey yurt çapında yaygın şube ağına sahip olan birikimevim ile bağlantı kurarak yorum ve şikâyetlerini dile getirebilmektedir.

 

Fırsat Projeleri

Sinpaş Marina Ankara

ANKARA / ÇANKAYA

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Sinpaş Marina Ankara'da Hem Marina Havası Hem Kanal Manzarası

Nef Bahçelievler

İSTANBUL / BAHÇELİEVLER

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Eski Evinizi Yeni Nef'inizle Değiştirin!

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Siz Çok Kazanın Diye...

Siz Çok Kazanın Diye...

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Nef 36 Basınekspres

İSTANBUL / BAĞCILAR

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!

Eski Evinizi Yepyeni Bir Nef'le Değiştirme Fırsatı!