3. Havalimanına Dünyadan Teklif Yağıyor

2018 yılında açılması beklenen 3. Havalimanı projesinde kiralanabilir alanlara dünya genelinden teklif yağıyor.

3. Havalimanına Dünyadan Teklif Yağıyor
26.07.2017 - Çarşamba

Yüzde 55 inşaatı tamamlanan 3.Havalimanı projesinde toplam 100 bin metrekarenin üzerinde bulunan kiralanabilir alanlara Avrupa’dan Ameriya’ya Rusya’dan uzak Doğu ve Orta Doğu’ya kadar tüm dünyadan teklif yağıyor.

İGA Havalimanı İşletmesi AŞ İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin konuya ilişkin açıklamalrda bulundu. Kesikin; proje kapsamında 55 bin metrekaresi duty free, 32 bin metrekaresi yeme içme, 14 bin metrekaresi perakende alanı olmak üzere toplam 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir alan olduğunu söyledi.

108 FİRMAYA ÖNCELİK HAKKI 

Yeme içme ile ilgili ihaleyi bitirdiklerini ve sözleşmenin yakında yapılacağını belirten Keskin, Atatürk Havalimanı'ndan, 2021'in başına kadar Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve mevcut işletmeci ile sözleşmesi olan 108 firmanın öncelik hakkı bulunduğunu söyledi.  

Keskin, Atatürk Havalimanı'nda 3 bin 500 metrekare olan kiralanabilir alanların 3. Havalimanı'nda 14 bin metrekare olduğunu belirtti. 

ÇOK SAYIDA YENİ MARKA YER ALACAK

Perakendede 14 bin metrekare kiralanabilir alan olduğunu belirten Keskin, Atatürk Havalimanı’nda bu rakamın 3 bin 500 metrekare odlunu hatırlatarak buranın kiralanmasına büyük talep aldıklarını ifade etti.

3.Havalimanı’nda Türkiye’de ilk defa ticaret yapacak uluslar arası markaların olduğuna dikkat çeken Keskin, “Birçoğu anlaşmaya bağlandı. Şu anda duty free alanında 400'e yakın yerli ve yabancı firmanın yer alabileceğini söyleyebilirim. Yeme içme alanında da 'keşke Türkiye'de de olsa' denilen çok sayıda markayı görebileceğiz" İfadesinde bulundu. 

Fırsat Projeleri