3. Havalimanı'na 4 Bin Konut Geliyor!

Havakent Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, 3. havalimanı çalışanlarına yönelik olarak 4 bin konut inşa edeceklerini söyledi.

3. Havalimanı'na 4 Bin Konut Geliyor!
09.10.2017 - Pazartesi

Havakent Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, 3. havalimanı çalışanlarına yönelik olarak 4 bin konut inşa edeceklerini söyledi.

3. Havaliman’ı işletmeye açıldığında 150 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacak. Havalimanı, İstanbul’un merkezine ortalama 45 km uzaklıkta yer alıyor. Öte yandan,  3. Havalimanı’nın 90 milyon yolcu kapasiteli olan ilk etabının 2018 yılının Şubat ayında bitirilmesi hedefleniyor. Havaalanı’na en yakın yerleşim yerleri ise, Göktürk ve Kayaşehir bulunuyor. Henüz çevresinde yapılaşmanın bulunmadığı havalimanı’nın çevresinde  bir çok markanın yer arayışı yoğun biçimde sürüyor.

Öte yandan, hızlı davranıp şimdiden proje geliştirenler de mevcut. Örneğin, THY çalışan ve mimarlardan oluşan 7 kişilik kurucu üye ile Kasım 2016’da kurulan Havakent Kooperatifi çalışmalarına başlamış durumda. Havakent Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, kooperatiflerinin havalimanı çalışanlarına yönelik 600 konut üretmek üzere kurulduğunu ancak hedeflerini büyütüp 4 bin konuta çıkma kararı aldıklarını kaydetti. 

Eyüp Akpınar’da toplam 240 dönüm alanda planlanan projede otel, hastane, AVM, ofis ve caminin yer alacak. Söz konusu projenin,4 ayrı etap ve  4 bin konuttan oluşması tasarlanıyor. Erkut Çavuş,  bahsi geçen projenin toplam 1 milyar dolar maliyetle hayata geçirileceğiniz dile getirdi.

Proje Denize 750 Metre Uzaklıkta!

Erkut Çavuş, “Havalimanı açıldığında yakınında uygun fiyata nitelikli konut bulmak mümkün değil. Biz de hala uygun fiyatlı olan Akpınar’da brüt metrekare fiyatı 2 bin 300-2 bin 400 TL’den sosyal donatıları olan nitelikli konutlar üreteceğiz. Ön talep sürecinde şimdiden 250 konut sattık. Bölgenin 1/1000’lik planları askıda. Planların çıkmasının ardından projemizi hayata geçirmek üzere harekete geçeceğiz” diye konuştu.

Denize 750 metre mesafede yer alan projede, 60 m2’lik 1+1’ler 150 bin TL’den , 90 m2’lik 2+1 daireler 201 bin TL’den ve 120 m2’lik 3+1 daireler de 270 bin TL’den ön talep döneminde satışa sunuluyor. Projenin sahil kısmının Ataköy sahili gibi şekillendirilip bölgeye yat limanı  yapılacağını söyleyen Erkut Çavuş, projenin Gayrettepe-Göktürk-3.Havalimanı metrosu ile Başakşehir-Arnavutköy 3.Havalimanı metrosunun birleşme noktasına 1,5 km uzaklıkta yer aldığını söyledi.

Fırsat Projeleri