1 Milyon Dolarlık Gayrimenkul Sınırı Aşağı Çekilsin

Türkiye vatandaşı olmak için yabancıların alması gereken gayrimenkul tutarı, Cityscape Fuarı’nda konuşuldu.

1 Milyon Dolarlık Gayrimenkul Sınırı Aşağı Çekilsin
13.09.2017 - Çarşamba

Cityscape Fuarı’nda T.C. vatandaşlığı için gereken en az 1 milyon dolarlık gayrimenkul alımında sınırın aşağı çekilmesi gündeme geldi.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, en kapsamlı gayrimenkul fuarlarından olan Dubai'deki gayrimenkul Cityscape fuarında yabancı ülke vatandaşlarına Türk vatandaşlığı hakkı verilmesi konuşuldu. Türkiye’den en az 1 milyon dolarlık gayrimenkul alan yabancı ülke vatandaşlarına Türk vatandaşlığı hakkı verilmesi fuarda yeniden gündeme geldi.

Konuşulan konular arasında T.C. vatandaşlığı için gereken en az 1 milyon dolar tutarında gayrimenkul alımında sınırın aşağı çekilmesiyle ilgili çalışmaların başladığı dile getirildi. Cityscape kulislerinde bu rakamın 1 milyon doların altına düşürüleceği konuşuldu.

Yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Fuarda söz konusu rakamın ne kadar düşürüleceğinin henüz netleşmediği fakat çalışmaların başlatıldığı dile getirildi.
İnşaat sektörü temsilcileri de daha önceden yaptıkları açıklamalarda bu rakamın düşürülmesini istiyorlardı. Söz konusu rakamın yüksek olduğunu dile getiren sektör temsilcileri, 500 bin dolar civarında bir rakamın daha çok yatırımcıyı Türkiye’ye çekeceğini ifade etmişlerdi.

Fırsat Projeleri