Ziraat Bankası'ndan Kredi Faizi İndirimi!

Türkiye’nin köklü bankalarından olan Ziraat Bankası, konut ve tüketici kredilerinde uyguladığı faiz oranlarında indirime gittiğini duyurdu. 

Ziraat Bankası'ndan Kredi Faizi İndirimi!
01.08.2019 - Perşembe

Vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edilen konut kredileri ve tüketici kredilerinde sevindirici bir gelişme yaşandı. Ziraat Bankası bir açıklama yaparak, kullanılacak konut ve ihtiyaç kredilerinde indirim yaptığını duyurdu. 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere yapılan indirim kapsamında, konut kredisinde faiz oranı yüzde 1’in altına çekilerek 0.99'a, tüketici kredisinde ise yüzde 1.49'a indirildi.

Azami 180 Aya Kadar! 

Ziraat Bankası’nın konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarında yaptığı indirim, maksimum 180 aya kadar yapılan vadelendirmelerde geçerli olacak. Bugünden itibaren geçerli olmak kaydıyla 500 bin liraya kadar kullanılan konut kredilerinde maksimum 180 aylık vadelendirme için yüzde 1’in altına indirilerek yüzde 0,99'a düşürüldü. Bununla birlikte indirim kapsamında konut kredisi faiz oranları, 500 bin lira ila 1 milyon lira arasındaki krediler için yüzde 1,19'a, 1 milyon liradan fazla ola krediler için 1,39’a indirilmiş durumda. Bu oranlar da yine en fazla 180 aylık vadelendirme sürecinde geçerli olacak. 

Konut sektöründe faaliyet gösteren firmalar müşterilerine daha uygun faiz oranları kullandırmak istedikleri takdirde Ziraat Bankası ile anlaşarak katkı payı ödeyecekler. Konut kredisinin yanı sıra tüketici kredilerinin faizlerini de düşüren Ziraat Bankası maaş müşterilerine yüzde 1,49'dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59'dan kredi kullandırıyor.

Arsa Sektörüyle ilgili 4 yılı aşkın süredir arsa haberleri hakkında bilgiler sunuyor.