Zeytinburnu İstanbul'un En Değerli 4. İlçesi

Yatırım değeri her geçen gün artan Zeytinburnu, İstanbul Avrupa Yakası'nın en değerli dördüncü ilçesi oldu.

Zeytinburnu İstanbul'un En Değerli 4. İlçesi
17.08.2017 - Perşembe

Yatırım değeri her geçen gün artan Zeytinburnu, İstanbul Avrupa Yakası'nın en değerli dördüncü ilçesi oldu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta faaliyet gösteren TUVIUS Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun, yaptıkları son araştırma hakkında bilgi verdi. Altun, toplam alanı yaklaşık 5,2 milyar metrekare olan İstanbul'da, arsaların ortalama metrekare değerinin 1.250 lira olduğunu söyledi. 

EN DEĞERLİ İLÇELER AVRUPA YAKASI’NDA

İstanbul'un en değerli ilçelerini de açıklayan Altun, Avrupa Yakası'nda en değerli ilçenin Şişli olduğunu, onu Beyoğlu, Beşiktaş, Zeytinburnu ve Fatih'in takip ettiğini söyledi. Bu ilçelerde arsa metrekare değerinin 10 ila 25 bin lira arasında değiştiğini vurgulayan Altun, en değerli ilçelerin Avrupa Yakası’nda olduğunu da ekledi.

Sarıyer, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Sultangazi, Esenler, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt hakkında da bilgiler veren Altun, bu ilçelerde ortalama arsa ve arazi değerleri 2 bin 500 lira ila 5 bin lira arasında değiştiğini söyledi. Ayrıca Başakşehir ve Beylikdüzü'nde ortalama arsa değerinin ise 1000 lira ila 2 bin 500 lira aralığında değiştiğini aktardı. 

ANADOLU'NUN EN DEĞERLİSİ KADIKÖY

Anadolu yakasının en değerli ilçesinin Kadıköy, Ataşehir ve Maltepe olduğunu söyleyen Altun, bu ilçelerde ortalama metrekare değerinin 5 ila 10 bin lira arasında değiştiğini de sözlerine ekledi. Diğer ilçeler hakkında da bilgi veren Altun "Üsküdar, Ümraniye ve Kartal'da ise toplam arsa ve arazi değeri metrekare başına ortalama 2 bin 500 ila 5 bin lira aralığında değişiyor. Beykoz, Sancaktepe, Tuzla, Suntanbeyli, Pendik ve Çekmeköy'de ise ortalama değer 1000 ila 2 bin 500 lira arasında bulunuyor.” dedi.

Fırsat Projeleri