Yazlık Konut Piyasası Canlandı!

Yazlık bölgelerdeki konutların satışlarında canlılık yaşanıyor. Yazlık konutlarda fiyatlar 50 bin liradan 30 milyon liraya kadar değişiklik gösteriyor. 

Yazlık Konut Piyasası Canlandı!
31.07.2019 - Çarşamba

Yazlık bölgelerde yer alan konutların satışlarında canlılık yaşanıyor. Yazlık konutlarda fiyatlar 50 bin liradan 30 milyon liraya kadar değişiklik gösteriyor. 

Yazlık konut piyasasında hareketli günler yaşanıyor. Yazlık konut piyasasındaki hareketlenmeyi değerlendiren Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay, “Tatil lokasyonlarında yer alan konutlar geçtiğimiz 1 yıllık sürede alıcısına yüzde 15’e varan oranlarda kazanç sağladı, gözde tatil lokasyonları arasında yer alan Ege ve Akdeniz Bölgesi ciddi yatırım fırsatları sunuyor. Fiyatların stabil seviyede seyrettiği bu dönemin konut yatırımı için doğru bir zamanlama olduğunu düşünüyoruz” dedi.

1 Yılda Ortalama Yüzde 15 Kazanç

Çağrı Bozay, yazlık bölgelerden alınan konutların yatırımcılarına ortalama olarak yüzde 15 kar sağladığını belirterek, “Geçtiğimiz 1 yıllık sürede tatil lokasyonlarında yer alan konutlar alıcısına yüzde 15’e varan oranlarda kazanç sağladı. Ege ve Akdeniz Bölgesi gözde tatil lokasyonları arasında yer alıyor ve ciddi yatırım fırsatları sunuyor. Bu tipteki konutların en yoğun olarak bulunduğu bölgerin başında Ege ve Akdeniz geliyor. Antalya ve Muğla’daki yazlık konutlar taban fiyatlarının yüksekliğiyle dikkat çekerken diğer yandan Aydın’da cazip yatırım fırsatları sunuyor” şeklinde konuştu.

Bozay, bu dönemin konut yatırımı için doğru bir zamanlama olduğunu ve fiyatların stabil seviyede seyrettiğini söyleyerek şunları aktardı: “Yazlık ev kategorisinde en hızlı satılan konutların 300 bin TL fiyat bandında yer aldığını gözlemliyoruz. Kiralık konutlarda ise bu rakam 1500 TL bandında oluşuyor. Bu kategoride yer alan konutlar yatırım anlamında da alıcısına ciddi miktarda kazandırma eğiliminde olmayı sürdürecek” dedi.

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.

Fırsat Projeleri

Evora Denizli

DENİZLİ / BABADAĞ

Evora Denizli'de

Evora Denizli'de "0" Peşinatla Ev Sahibi Olun

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den Yeni Yeni Fırsatı!

AND Pastel'den Yeni Yeni Fırsatı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Evora İstanbul

İSTANBUL / TUZLA

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası