Yatırımcılar Gözünü Yazlık Bölgelere Çevirdi

Uzmanlar yatırım yapmak isteyenlerin Antalya, Didim ve İzmir gibi yazlık bölgeleri tercih ettiğini açıkladı.

Yatırımcılar Gözünü Yazlık Bölgelere Çevirdi
12.08.2017 - Cumartesi

Uzmanlar yatırım yapmak isteyenlerin Antalya, Didim ve İzmir gibi yazlık bölgeleri tercih ettiğini açıkladı.

"METREKARE FİYATLARI BİN İLE 5 BİN LİRA"
Antalya'ya yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğini belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, "Bu ilginin tavan yapmasının arkasında 2015 yılından itibaren düşen yazlık fiyatları etkili oldu. Metrekare fiyatlarının bin TL ile 5 bin TL arası değiştiği Antalya'da en çok Konyaaltı ve Lara bölgeleri talep görüyor" dedi.

Son dönemde turizm amaçlı gayrimenkul satışların arttığını da belirten Özhan Atalay, özellikle iç turizm ve yabancı yatırımcının Antalya'ya ilgi duyduğunu ve bu kapsamda Alanya, Manavgat- Side, Kemer, Kaş-Kalkan bölgesindeki turizm amaçlı gayrimenkul satışlarının da arttığını kaydetti.

"DİDİM'E İNGİLİZ İLGİSİ ARTTI"
Didim'in İzmir'e 150, Bodrum'a 104, Kuşadası’na 70 kilometre mesafede bulunduğuna değinen Atalay, "Didim, sağlık, tatil ve tarih turizmini harmanlayan ender tatil beldelerimizdendir. Bu konumu sayesinde emlak satışlarında yabancı platformda da fazla işlem yapılan kentlerden. Didim'de metrekare fiyatları ise bin 890 TL ile 2 bin 450 TL arasında değişiyor. Bu ilçede yabancı yatırımların yüzde 70'ini İngilizler oluştururken, Belçika, Fransa Hollanda ve Rusya onu takip ediyor. 2000 yılından beri yabancılara satılan emlak sayısı ise 15 bin adet olarak görülüyor." açıklamasında bulundu.

Fırsat Projeleri