Yatırım Cazibesi Çekmeköy!

Üsküdar-Çekmeköy arasını 27 dakikaya indirecek olan metro hattı projesiyle birlikte bölgedeki gayrimenkul fiyatları yükselişe geçti.

Yatırım Cazibesi Çekmeköy!
16.08.2017 - Çarşamba

Üsküdar-Çekmeköy arasını 27 dakikaya indirecek olan metro hattı projesiyle birlikte bölgedeki gayrimenkul fiyatları yükselişe geçti.

Çekmeköy'de 2014 yılında konutların metrekare birim değerleri 2.150 TL, ofislerin ise 2.850 TL idi. Bu yıl itibariyle konut değerleri 5.000 TL'ye ofis değerleri ise 7.000 TL'ye kadar çıktı. Kiralamalarda ise 2014 yılından itibaren yüzde 40’a varan farklılaşma yaşandı. 

Çekmeköy'ün Alemdağ bölgesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarında binalara azami olarak 6 kat izin veriliyor. Bölgede yapılan markalı konut projelerinde 1+0 dan 6+2’ye kadar daire seçenekleri bulunuyor.  

METRO NE ZAMAN AÇILIYOR?

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu imar planı geçen ay askıya çıkarılırken,dünyada son teknolojiyi yakalayan ve insansız çalışabilen ilk metrolardan birisi olacak Üsküdar-Çekmeköy metrosu önümüzdeki günlerde hizmete giriyor.  

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika, Viaport AVM’ye 13 dakika, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 17 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 22 dakika, Bostancı’ya 20 dakika, Ataşehir’e 15 dakika uzaklıkta bulunan Çekmeköy'de dairelerin metrekare birim fiyatları 4 bin 600 TL'den başlıyor. 

ÇEKMEKÖY KONUT PROJELERİ

216 Yapı - 216 Butik Plus

İnanlar İnşaat - Terrace Koru

Dumankaya - Çekmeköy Evleri

İş &Altınhas - Kasaba

Sur Yapı –Gölbahçe

Zin D Yatırım - Zin D Diamond

Has &Albayrak &Etna=AlethaMoonpark

Sinpaş GYO – Gökorman (Yeni)

YCS-Komar Yapı – Villa projesi (Yeni)

EgeYapı&Casper – dubleks proje(Yeni)

Fırsat Projeleri