Yatay Mimaride İlk Adım Beyoğlu'ndan Geldi!

"Yatay Şehirleşmeyle Yükselen Türkiye" projesinin startını Örnektepe Dönüşüm Projesi'nin temeli atıldığı Beyoğlu bölgesi verdi.

Yatay Mimaride İlk Adım Beyoğlu'ndan Geldi!
06.03.2019 - Çarşamba

"Yatay Şehirleşmeyle Yükselen Türkiye" projesinin tanıtım lansmanı Beyoğlu'nda gerçekleştirildi. AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut'un yanı sıra binlerce vatandaşın katıldığı toplantıda TOKİ işbirliğinde hayata geçirilen Örnektepe Dönüşüm Projesi'nin temeli atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ tarafından yatay mimariyle Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde inşa edilecek 50 bin sosyal konut projesinin de detaylarını açıkladı.

"BEYOĞLU ÇEKİM MERKEZİ OLUYOR"

Beyoğlu'nda ve Taksim Meydanı'nda yapılan yatırımları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taksim Meydanı'nı yeniden düzenliyoruz. Hepsinden öte Atatürk Kültür Merkezi'nin temelini attık. Orayı muhteşem bir şekilde inşa ediyoruz. Bir hayırseverimiz vasıtasıyla yıllardır yapılamayan ama şimdi yükselen Taksim Camii'ni de yapıyoruz. Artık Taksim Meydanı'nda araç görmeyeceksiniz. Bunların yanında Tersane İstanbul'u yapıyoruz. Orası Beyoğlu'na, İstanbul'a bir başka hava getirecek. Orası marka olacak. Haliç Tersanesi de bilim, sanat merkezi olacak. Beyoğlu değişiyor. Bir çekim merkezi haline geliyor." dedi.

YATAY ŞEHİRCİLİK HAMLESİ BEYOĞLU İÇİN BİR TALİHTİR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise, Yatay Şehircilik hamlesinin Beyoğlu'ndan başlamasının Beyoğlu için bir talih olduğunu belirterek, "Bizim medeniyetimizde şehir, her şeyden çok insandır, gönüldür. Gönülden gönüle kurulan köprülerdir. Kanaatimce yatay şehircilik, şehrin insan tarafını yükseltecek yeni bir hamledir. Mimari, fiziki ve çevresel dokunun insanileşmesi, medenileşmesidir. Yatay şehircilik hamlesinin Beyoğlu'ndan başlaması Beyoğlu için bir talihtir. Okçular tepesinde, okun atıldığı yerde şehirciliğimiz için yeni bir menzil taşıdır. Allah'ın izniyle 1 Nisan Sabahı, Beyoğlu Belediye Başkanlığı'nı devredeceğim Haydar Ali Yıldız başkanımız, şehircilik okunu yeni menzillere ulaştıracak. Beyoğlu yine, her zaman olduğu gibi önden gidecek. Yatay şehirciliğin en iyi uygulamaları Beyoğlu'nda serpilecek.Yatay Şehircilik hamlemiz hayırlı, uğurlu olsun." diye konuştu.

YATAY MİMARİNİN İLK ÖRNEĞİ

Beyoğlu Belediyesi ve TOKİ'nin işbirliğinde hayata geçirilen Örnektepe Projesi kapsamında, Örnektepe'de riskli alan ilan edilen 2,5 hektar büyüklüğündeki alan etaplar halinde dönüştürülecek. Yatay mimarinin ilk örneği olarak hayata geçirilecek proje kapsamında 390 daire ve 15 işyerinin yanı sıra Cami ve Kültür Evi inşa edilecek. 14 bin 959 metrekare alan üzerinde yükselecek olan 1. etapta 168 konut ve 10 dükkan yer alacak.

Fırsat Projeleri

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

Strada Bahçeşehir'de Yaşam Yeni Caddesinde

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

AND Pastel'de Kiralarınız Eve Dönüşsün

Çiftçi Towers

İSTANBUL / BEŞİKTAŞ

İstanbul Kadar Eşsiz Bir Yaşam...

İstanbul Kadar Eşsiz Bir Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Sıra Dışı Olma Sırası Şimdi Evinizde

Eston Şehir Koru

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

170 Metrekareden Başlayan Koru Daireleri Satışta

Sur Yapı Antalya

ANTALYA / KEPEZ

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı

Sur Yapı Antalya'da Yaz Fırsatı