Vatandaş Güvenli İlçelere Taşınıyor!

Geçtiğimiz hafta İstanbul’un Silivri ilçesinde meydana gelen deprem vatandaşları endişelendirerek, daha güvenli ilçelere yönelmelerine yol açtı. 

Vatandaş Güvenli İlçelere Taşınıyor!
04.10.2019 - Cuma

Geçtiğimiz hafta İstanbul’un Silivri ilçesinde meydana gelen deprem vatandaşları endişelendirerek, daha güvenli ilçelere yönelmelerine yol açtı. 

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü gerçekleşerek İstanbulluları korkutan deprem gerçeği her an kendini yeniden gösterebilir. Depremin ardından İstanbul’da yer alan binaların güvenilirliği tartışma konusu olurken, birçok vatandaş İstanbul’un daha güvenli olduğu iddia edilen bölgelerinden ev tutmak için araştırmalara başladı.

İstanbul’un Silivri ilçesinde geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşen deprem sonrası İstanbullular oturdukları binaların sağlamlığı hakkında endişelenmeye başladılar. Bu da vatandaşları daha güvenilir ve depreme dayanıklı olduğu söylenen ilçelerde ev aramaya itti. 

Bu İlçelere Yoğun Talep

Daha sağlam evlerde oturmak isteyen vatandaşlar daha az katlı apartmanları merceğine aldı. Vatandaşların çoğu daha yeni bir bina ve daha kayalık bir zemin üzerinde yaşamak istiyor. Emlakçılar, İstanbulluların oturmak için tercih ettikleri ve daha sağlam olduğunu düşündükleri Bahçeşehir, Göktürk, Zekeriyaköy ve Beykoz gibi ilçelere akın olduğunu düşünüyor. Vatandaşların riskli raporu verilen binalardan hemen çıkmak istediklerini söyleyen emlakçılar müşterilerin çok acil şekilde ev aradıklarını ifade ediyor. Bu bölgelerde yer alan evlerin satılık fiyatları ise bölgesine göre değişiyor. Bahçeşehir bölgesinde 3+1 evlerin fiyatları 300-400 bin TL değerleri arasında değişirken tek katlı villi tipi evlerin fiyatları 1 milyon dolardan başlıyor. Zekeriyaköy'de ise fiyatlar 1 milyon dolara kadar çıkarken Beykoz taraflarında da fiyatlar 1 milyon doların üstünde. Rezidans dairelerin ise fiyatları 1+1’ler için en az 1 milyon dolar olarak belirtiliyor.

Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.