Türkiye'nin En Yeşil Binası “Greenox” Oldu

Aycan & Feres İş Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Greenox, Sign of the City Awards’de, “En Yeşil Bina”  kategorisinde kazanan proje oldu.

Türkiye'nin En Yeşil Binası “Greenox” Oldu
30.11.2017 - Perşembe

Türk gayrimenkul sektörünün prestijli yarışmalarından Sign of the City Awards’de Türkiye’nin ilk dikey orman konseptiyle inşa edilen ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından geçtiğimiz günlerde EDGE Yeşil Bina Sertifikası ile ödüllendirilen Greenox, en yeşil bina seçildi.

120 Milyon TL’lik Yatırım

Türkiye’nin ilk EDGE Yeşil Bina Sertifikası’na sahip binası seçilen Greenox projesi, dün akşam gerçekleşen sektörün en prestijli yarışması Sign of the City Awards 2017’de Türkiye’nin “En Yeşil Proje”si seçildi. Aycan & Feres İş Ortaklığı tarafından Çeliktepe’de toplam 120 milyon TL yatırımla yükselen Greenox’un ödülü, mimarı Salih Çıkman, Aycan Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tüfekçibaşı ve Feres Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yağan aldı. 

Türkiye’nin İlk Dikey Ormanı

Aycan Feres İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Greenox’un mimarı olan Salih Çıkman, ödül töreninde, “Greenox’un Leed Gold ve Edge “Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik” sertifikası adaylığı yanı sıra, böyle önemli bir ödülle Türkiye’nin “En yeşil Binası” olarak tescillenmiş olması bizleri çok mutlu etti, gurur duyduk. Greenox’un yeşil bina olmasından hem yaşayanları ve çevresi hem de dünya faydalanacak. “En İyi Rezidans”, “En İyi Mimari”  kategorilerinde de Premium proje seçilen Greenox’un yeşil binaların ülkemizde çoğalmasında öncü olacağına inanıyoruz” dedi. 

Yüzde 40 Tasarruf

Greenox, enerji, su ve malzeme kategorilerinde en az yüzde 40’a varan tasarruf oranıyla yeşil bir yaşam sunmanın yanı sıra iş, alışveriş ve eğlence merkezlerine olan yakınlığıyla da şehrin merkezinde ayrıcalıklı bir yaşam vadediyor. Toplam 170 konuttan oluşan Greenox, İstanbul’un yatırım değeri yüksek olan semtlerinden Çeliktepe’de, Büyükdere Caddesi’ne ve 4. Levent metro istasyonuna 400 metre mesafede rezidans konforu, lokasyon avantajı, 1100 metrekare sosyal tesis alanı ve yüksek tasarruf ile verim sağlayan sürdürülebilir sistemleriyle dikkat çekiyor. 

Fiyatlar 440 Bin Liradan Başlıyor

Teslime yaklaşan Greenox, 440.000 TL’den başlayan fiyatlarla, Aralık ayına özel %5+%5 indirim veya “Yeşil Konut Kredili Ödeme kampanyası" ile kalan son dairelerini satışa sunuyor. Greenox, Çeliktepe’de yılda 2 bin 373 m3 oksijen üreterek adeta bir oksijen deposu olacak.

Fırsat Projeleri