TOKİ'den Gaziantep'e 10 Milyar Liralık Dev Yatırım

TOKİ Başkanı Ergün Turan Gaziantep'te hayata geçirilen Kuzey Şehir projesine altyapıyla birlikte toplam 10 milyar TL yatırım yapılacağını açıkladı.

TOKİ'den Gaziantep'e 10 Milyar Liralık Dev Yatırım
05.06.2018 - Salı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın işbirliğiyle hayata geçen 50 bin konutluk Kuzey Şehir konut projesi kapsamında 2’nci etapta yer alan 749 adet konutun kura çekilişi gerçekleşti.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, 749 konuta 549’u engelli, bin 579’u emekli olmak üzere 14 bin 378 başvuru yapıldığını açıkladı. Böylece Kuzey Şehir’de satışa sunulan her 1 konuta yaklaşık 20 başvuru geldi. Turan, 50 bin konutluk Kuzey Şehir projesine altyapıyla birlikte toplam 10 milyar TL yatırım yapılacağını açıkladı.

Turan, TOKİ olarak şimdiye kadar Gaziantep genelinde toplamda 20 bin 813 konut uygulaması başlattıklarını, bu konutların 15 bin 306’sını tamamladıklarını, 5 bin 507 konutun da yapımının sürdüğünü belirtti. 

Turan, Gaziantep’e bir hastane, 3 sağlık ocağı, 2 kamu hizmet binası, 23 okul, 1 kütüphane, 3 pansiyon, 15 ticaret merkezi, 16 caminin de konutlara ilaveten yapıldığını ifade ederek, 33 bin seyirci kapasiteli şehir stadyumunun da TOKİ tarafından inşa edildiğini söyledi. Turan, “Sadece TOKİ olarak Gaziantep’e bugüne kadar yaptığımız yatırımın bedeli yaklaşık 2 milyar 344 milyon TL” dedi. Konutların fiyatlarının 109 bin lira ile 294 bin lira arasında değiştiğine değinen Turan, konut taksitlerinin de 454 liradan başladığını belirtti.

"İSMİ ÇIKMAYANLAR ÜZÜLMESİNLER"

Turan, “Kurada ismi çıkmayanlar üzülmesin. 27 Haziran’da 913 konutluk 1. Etap’ın kuralarını çekeceğiz. Bu kurada kendilerine konut çıkmayanlar yatırdıkları bedeli geri almadıklarında 2. kuraya dahil edeceğiz” dedi.

250 BİN KİŞİ İKAMET EDECEK

Turan, Gaziantep Kuzey Şehir Projesi’nin 8.5 milyon metrekare alan üzerinde projelendirildiğini söyleyerek “Kuzey Şehir Projesi, tek bir proje olarak üstlendiğimiz ve üzerinde çalıştığımız en büyük projelerden biri, tek seferde geliştirilen ilk ve en büyük yerleşim olma özelliğini taşıyor” dedi. Turan, projenin tamamlanmasıyla 250 bin kişinin ikamet edeceği yeni bir yerleşim alanının oluşacağını belirtti.

"BURASI ADETA SAKLI CENNET"

Gaziantep’te 500 bini mülteci toplam 2.5 milyon kişinin yaşadığını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, yapılacak viyadük ve kavşaklarla Kuzey Şehir’e ulaşımın çok hızlı olacağını ve buranın adeta saklı bir cennet olduğunu sözlerine ekledi.

Fırsat Projeleri

İkinci Ev're Sancaktepe

İSTANBUL / SANCAKTEPE

Bu Fiyatlara Bu Fırsat Kaçmaz

Bu Fiyatlara Bu Fırsat Kaçmaz

Strada Bahçeşehir

İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Strada Bahçeşehir'den Cazip Fiyat Fırsatı!

Uplife Kadıköy

İSTANBUL / KADIKÖY

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Uplife Kadıköy'de %25 İndirim Avantajı

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Avrupa'da Yaşar Gibi...

Avrupa'da Yaşar Gibi...

Merkez Ankara

ANKARA / YENİMAHALLE

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Ankara'nın Gerçek Merkezinde Millet Bahçesine Komşu Yaşayın

Nef Ortayaka

İSTANBUL / GAZİOSMANPAŞA

Nef'ten Şehir Merkezinde Yeni Proje

Nef'ten Şehir Merkezinde Yeni Proje