TOKİ'den Emeklilere Ayrıcalık!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Konut üretiminde emekliye yüzde 25 kontenjan ayrılıyor” dedi.

TOKİ'den Emeklilere Ayrıcalık!
07.10.2019 - Pazartesi

Üç yıl içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından toplamda 250 bin adet konut inşa edilecek. Sosyal konut projeleri emekli vatandaşların uygun koşullarda konut sahibi olmalarını sağlamak için desteklenecek.

Yeni Ekonomi Programı dönemi kapsamında devlet, üç yıllık süreçte 12 milyon emekli vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmek ve ev sahibi olmalarını kolaylaştırmak amacıyla tüm olanakları seferber edecek. Sabah gazetesinden Hazal Ateş'in haberine göre, Toplu Konut İdaresi tarafından üç yıllık dönemde 250 bin sosyal konut inşa edilerek, emeklilerin cazip şartlarda ev sahibi olmalarını sağlamak için sosyal konut projelerine destek verilecek. 

Emekliye 12 Bin 500 Konut Ayrıldı!

Proje aşamasında olan konut üretiminde emekli vatandaşlar için yüzde 25 oranında konut kontenjanı ayırdıklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Emeklilerin talepleri doğrultusunda uygun alanlarda konut projeleri geliştiriyoruz" diye konuştu. 2019’un başında satışa çıkarılan 50 bin TOKİ konutunun 12 bin 500 tanesi emekliler için ayrılmış durumda.  

Konuta erişmekte zorlanan vatandaşlar TOKİ sayesinde çok daha kolay ödeme yöntemleri ile konut sahibi olmaya devam ediyor. Özellikle dar gelir sınıfında yer alan vatandaşların kira öder gibi düşük ödemelerde konut sahibi olmasını sağlayan idare, bu yıl yaklaşık 16 bin adet konut sattı. TOKİ, Konut ve sosyal donatı üretim hedefini her yıl artırarak, 2003-2019 döneminde "Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği" kapsamında 81 şehirde 3 bin 682 şantiyede yaklaşık 843 bin konut üretti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Emekliye İkinci Bahar kampanyası ile de uygun fiyat ve taksitlerle emeklilerimize özel uygulamalar hayata geçirdik" şeklinde konuştu. Bakan Kurum, emeklilerin talepleri doğrultusunda uygun alanlarda konut projeleri geliştirildiğini de vurguladı.

Emlak Editörü
Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 8 yılı aşkın süredir emlak haberleri hakkında bilgiler sunuyor.

Fırsat Projeleri

Evora Denizli

DENİZLİ / BABADAĞ

Evora Denizli'de

Evora Denizli'de "0" Peşinatla Ev Sahibi Olun

AND Pastel

İSTANBUL / KARTAL

AND Pastel'den Yeni Yeni Fırsatı!

AND Pastel'den Yeni Yeni Fırsatı!

Sinpaş Finans Şehir

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Sinpaş Finans Şehir'de Az Katlı Çok Farklı Yaşam...

Evora İstanbul

İSTANBUL / TUZLA

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Hayallerinize Kavuşma Zamanı

Aydos Land

İSTANBUL / PENDİK

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

2020'de Ev Sahibi Olma Fırsatıı!

Gökorman

İSTANBUL / ÜMRANİYE

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası

Yerden Göğe Kadar Sinpaş Harikası